توسعه تجارت الكترونیك در پست ایران

توسعه تجارت الكترونیك در پست ایران سیب پال: معاون وزیر ارتباطات چین اظهار داشت: پیشرفت های خوبی را در زمینه فناوری در صنعت پست داشته و علاقمندیم كه از هیئت ایرانی دعوت كنیم تا از نزدیك، با این فناوری ها آشنا گردند.


 به گزارش سیب پال از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،  "ماجون شنگ" معاون وزیر ارتباطات كشور چین در مراسم انعقاد تفاهم نامه با پست ایران  و در سومین روز از دوازدهمین كنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه گفت:‌ ایران همواره در اذهان مردم چین كشوری مهم و ارزشمند تلقی می شود
وی با اشاره به اینكه روز گذشته از مركز تجزیه و مبادلات پست بازدید كردم، افزود:‌ تجارت الكترونیك در پست ایران درحال گسترش است.
 شنگ در بازدید از بزرگترین مركز توریع پستی تهران، برقراری ارتباط میان پست و تجارب الكترونیك در این مركز را مطلوب ارزیابی كرد و افزود: این مركز از رشدی 20 درصدی برخوردار است.
 این مقام مسوول با به اینكه در پست چین،  سرویس پست سریع یا پیشتاز و خدمات پرداخت پستی، 85%درآمد را به خود اختصاص داده است؛ افزود:در چین روزانه یك میلیون امانت جابجا  می شود.
ما جون شنگ با تاكید بر اینكه در تجارت الكترونیك فرامرزی روزانه ما شاهد هفت تا هشت میلیون بسته هستیم ؛ ادامه داد:‌ ترافیك خرید بر خط در چین یك ششم سهم بازار را به خود اختصاص داده است.
معاون وزیر ارتباطات چین با بیان اینكه دولت چین توجه ویژه ای به بخش پست خصوصا  EMS دارد؛ افزود: در نظر داریم سرویس لجستیك و تجارت الكترونیك فرامرزی  را توسعه بیشتری دهیم.
وی اظهار كرد:‌ امیدواریم با تفاهمات صورت گرفته،‌  امانات بیشتری از چین را در پست ایران مشاهده كنیم.
 شنگ به سودی كه جاده ابریشم می تواند برای كشورهای این مسیر ایجاد كند اشاره كرد و گفت: با توجه به قرار گرفتن چین و ایران در مسیر جاده ابریشم، می توان ارتباط بیشتری بین پست دو كشور متصور شد.
نماینده كشور چین اضافه كرد:‌ مایلیم در این گنگره اعلام كنیم كه پست چین ركورد اتحادیه جهانی پستی را برعهده دارد.
وی تصریح كرد:  در كنگره سال گذشته در تركیه؛ چین ریاست كارگروه رفرم را برعهده داشت كه تا كنون نیز ادامه دارد. امیدوارم از نتایج رفرم تقویت همكاری كشورهای عضو را داشته باشیم.
معاون وزیر ارتباطات چین با اشاره به اینكه كشورهای عضو اتحادیه، اعتماد خوبی به نمایندگان كشور ما دارند؛ افزود:  این موضوع موجب قراردادن نتایج خوب در بخش پست از سوی  كشور چین شد.
وی با تاكید بر اینكه راهكارهای ما تا ماه آوریل مشخص  می شود، افزود:  مایلیم نظرات و دیدگاههای  شما را در این خصوص بدانیم.
معاون وزیر ارتباطات چین تصریح كرد:‌ پیشرفت های خوبی را در زمینه فناوری در صنعت پست داشته ایم و مشتاقیم از هیئت ایرانی دعوت كنیم تا از نزدیك، با این فناوری ها آشنا شوند.
1396/04/15
16:09:52
5.0 / 5
5428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است