پیش بینی یک کارشناسی از افت قیمت ارز

پیش بینی یک کارشناسی از افت قیمت ارز به گزارش سیب پال، اقتصاد 100 نوشت: یک کارشناس بازار مالی اعلام نموده که ممکنست قیمت دلار در صورت رسیدن اخبار مثبت اقتصادی و سیاسی تا 43 هزار تومان هم برسد.


سیر نزولی بازار، قیمت دلار را به کانال ۴۸ هزار تومان نزدیک کرده و حالا قیمت دلار به ۴۹ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است. این رقم در صورتی است که بازار امروز کار خودرا با دلار ۴۹ هزار تومان آغاز کرد.
دلار به کف کانال ۴۹ هزار تومان رسیده و انتظار می رود اگر این سیر نزولی ادامه داشته باشد، دلار یک پله کاهش پیدا کند و وارد کانال ۴۸ هزار تومان شود. اما آیا قیمت دلار کاهشی است و وارد کانال های پایین تر هم می شود؟
در یک ماه گذشته قیمت دلار در محدوده ۴۹ و ۵۰ هزار تومان در نوسان بود و بررسی نرخها نشان میدهد که قیمت دلار در این ماه تمایل بیشتری برای حضور در کانال ۴۹ هزار تومان داشته و هر گاه که دلار وارد محدوده ۵۰ هزار تومانی شده، از این کانال خارج شده و یک پله پایین آمده است.
قیمت دلار امروز روند نوسانی محدودی دارد. معامله گران می گویند در صورتیکه قیمت دلار بتواند خودرا به بالای ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان برساند، می توان به افزایش قیمت دلار امیدوار بود. اما اگر دلار بالای این مرز حمایتی ماندگار نشود، اساسا وارد کانال ۴۸ هزار تومان می شود. محدوده بعدی قیمت دلار در کانال جدید هم دلار ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان است. اگر دلار بالای این محدوده بماند، روند آن افزایشی است اما اگر این مرز را بشکند می توان به کاهش قیمت دلار امید داشت.
تعدادی از کارشناسان می گویند ممکنست روند کاهشی، قیمت دلار را به ۴۳ هزار تومان هم برساند. این تحلیل الیاس کردی است که اعلام نموده است. البته این کارشناس بازار مالی اعلام نموده که دلار فعلا برای مدتی در کانال ۴۹ تا ۵۰ هزار تومان می ماند و ظرف چند هفته آتی قیمت دلار تغییری نخواهد داشت. اما بعد از آن ممکنست قیمت دلار در صورت رسیدن اخبار مثبت اقتصادی و سیاسی تا ۴۳ هزار تومان هم برسد.
این کارشناس اقتصادی می گوید «کانال فعلی از ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان حدودا تا ۵۱ و ۵۰۰ هزار تومان با کمینه و بیشینه حدود ۳۰۰ تومانی در این روند ساید پابرجا است. ما قیمت را در روند ساید می بینیم که اندکی بالا و پایین می رود اما در محدوده میانی خود، ۵۰ هزار تومان و ۴۹ هزار تومان، آرام می گیرد. اما اگر بخواهد بالاتر رود، احتمالاً تا ۵۵ هزار تومان توانایی رشد داشته باشد.»بیشتر بخوانید:
بازار دلار بهم ریخت/ خریداران دلار و سکه نایاب شدند ۲۲۰۲۲۳


1402/04/24
10:52:50
0.0 / 5
256
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است