مدیرعامل شركت بورس:

سهم تأمین مالی از بازار سرمایه به 25 درصد رسیده است

سهم تأمین مالی از بازار سرمایه به 25 درصد رسیده است به گزارش سیب پال، کرمانشاه به قول مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار طی یک دهه گذشته سهم بازار سرمایه در تأمین مالی از پنج درصد به ۲۵ درصد رسیده است.


محمود گودرزی در همایش تأمین مالی غرب کشور که امروز(سوم آذر) به میزبانی کرمانشاه برگزار شد، با بیان این که تا سال ۱۳۹۰ سیستم بانکی کشور سهم حدوداً ۹۵ درصدی در تأمین مالی بر عهده داشت، اضافه کرد: امروزه سهم سیستم بانکی در تأمین مالی به ۷۵ درصد رسیده است.
وی با بیان این که در یک دهه گذشته سهم بازار سرمایه در تأمین مالی از پنج درصد به ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده، اضافه کرد: این آمار نشان داده است بازار سرمایه پتانسیل خوبی برای تأمین مالی شرکتهای اقتصادی دارد.
گودرزی همینطور با اشاره به اینکه امروزه در اغلب بورس های دنیا نقش شرکت هایی که برپایه دانش تولید ثروت می کنند افزایش پیدا کرده، اظهار داشت: این مسیری است که پیش پای بازار سرمایه ما هم هست و راهی جزء این نداریم.
وی اضافه کرد: باید جغرافیای بازار سرمایه را به سمتی ببریم که مبتنی بر شرکت هایی باشد که برپایه دانش، تولید ثروت می کنند.
وی با انتقاد از پایین بودن تعداد شرکتهای دانش بنیان در استان های غربی کشور، اظهار داشت: از بیشتر از ۷۷۰۰ شرکت دانش بنیان کشور سهم چهار استان کرمانشاه، لرستان، ایلام و کردستان تنها ۲.۲ درصد است که با عنایت به نقشی که این شرکتها در اقتصاد و اشتغال دارند، باید این شرکتها را توسعه داد.
منبع:

1401/09/04
13:18:37
0.0 / 5
360
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است