صورت های مالی سال 95 بانك مسكن به تصویب رسید

وعده وزیر اقتصاد برای تبدیل بانك مسكن به یك بانك توسعه ای

وعده وزیر اقتصاد برای تبدیل بانك مسكن به یك بانك توسعه ای سیب پال: تهران - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاكید بر ضرورت تبدیل بانك مسكن به یك بانك توسعه ای، وعده داد این مورد را در دولت، بانك مركزی و شورای پول و اعتبار پیگیری خواهد نمود.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از بانك مسكن، «مسعود كرباسیان» كه در جلسه مجمع عمومی این بانك برای تصویب صورت های مالی سال 95 آن سخن می گفت، از هیات مدیره بانك مسكن بابت ارائه گزارش عملكرد سال 95 و اقدامات انجام شده در حوزه تامین مالی مسكن قدردانی كرد.
وی اظهار داشت: تمام درخواست ها، پیشنهادها و مطالبات مطرح در این جلسه با هدف تعیین تكلیف در كمترین زمان ممكن مورد پیگیری قرار می گیرد.
در این نشست، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به مهمترین دغدغه خود و همینطور كارشناسان و مدیران بخش مسكن اشاره كرد و اظهار داشت: مبحث كلیدی و حیاتی تبدیل بانك مسكن به بانك توسعه از ابتدای دولت یازدهم تابحال مطرح بوده و در دستور كار است.
وی اضافه كرد: با وجود اهمیت این مورد هنوز اقدام عملیاتی و مناسب برای این تحول بنیادین كه به شدت مورد نیاز وضعیت كنونی بازار مسكن است، انجام نشده است.
آخوندی از وزیر امور اقتصادی و دارایی بعنوان رییس مجمع عمومی این بانك خواست مبحث تبدیل بانك مسكن به بانك توسعه ای را به صورت ویژه در دستور كار قرار دهد.
محمدهاشم بت شكن مدیرعامل بانك مسكن هم گزارشی جامع و سه وجهی از اقدامات و عملكرد 4 ساله گذشته بانك مسكن در سال های 1392 تا 1395، عملكرد مالی و برنامه ای سال 95 و همینطور برنامه ها و چشم انداز تصویر شده تا سال 1400 را ارائه كرد.
پس از اظهارات اعضای مجمع عمومی بانك مسكن، گزارش سازمان حسابرسی و بازرس قانونی بانك درباره صورت های مالی و ترازنامه بانك مسكن منتهی به آخر اسفندماه سال 95 تایید و به تصویب اعضای مجمع رسید.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، مجمع عمومی بانك ها بعد از تایید صورت های مالی در بانك مركزی و صدور مجوز از جانب نهاد ناظر امكان پذیر است؛ اجبار بانك مركزی به رعایت نسخه بومی استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) امسال سبب شد تا مجمع عمومی بانك ها با تاخیر چند ماهه برگزار گردد.
اختلاف نظر سازمان حسابرسی با بانك مركزی در مورد موادی از صورت های مالی نمونه بانك مركزی با تفاهم میان وزیر امور اقتصادی و دارایی و ولی اله سیف رییس كل بانك مركزی رفع شده است.
علت اصرار بانك مركزی برای رعایت استانداردهای بین المللی، گسترش شفافیت در نظام بانكی ایران برای اتصال به نظام بانكداری بین الملل است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9123*
خبرنگار: زهره دریغ گفتار*ناشر: لیلا جودی


1396/09/17
23:14:14
5.0 / 5
4286
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است