معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد

سه سال نوسازی مسکن دو برابر دولت قبل

سه سال نوسازی مسکن دو برابر دولت قبل به گزارش سیب پال، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اظهار داشت: میانگین صدور پروانه بافت های فرسوده در سه سال فعالیت دولت سیزدهم در مقایسه با هشت سال دولت قبل 100 درصد رشد داشت.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، محمد آیینی امروز (سه شنبه) در نشستی خبری درباره ی عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم اظهار داشت: نوسازی مسکن در بافت فرسوده شهری در دولت سیزدهم عرصه رکوردشکنی و رشدهای فراوانی بود و چهار رکورد جابه جا شد.
وی ادامه داد: نخستین موفقیت دولت سیزدهم در بافت های فرسوده این بود که ۱۰۰ هزار واحد فرسوده برچیده شد. دوم این که از محل این ۱۰۰ هزار واحد ۲۹۰ هزار واحد به مرحله ساخت رسید. از این تعداد نیز ۱۰۴ هزار واحد به بهره برداری رسید. هم چنین در سال ۱۴۰۲ بالاترین میزان صدور پروانه را در بافت های فرسوده داشتیم که برای ۹۶ هزار واحد پروانه صادر شد. این اقدامات در هر چهار بخش بی سابقه بود

رشد ۱۰۰ درصدی نوسازی مسکن نسبت به دولت های قبل
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: میانگین صدور پروانه بافت های فرسوده در سه سال فعالیت دولت سیزدهم در مقایسه با هشت سال دولت قبل ۱۰۰ درصد رشد داشت.
آیینی با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ برای ۷۳ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده پروانه صادر شده بود، اظهار داشت: بدنبال اجرای بسته های تشویقی این رقم در سال ۱۴۰۲ به ۹۶ هزار واحد رسید که رشد ۳۱ درصد را نسبت به دو سال قبل نشان میدهد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اشاره کرد: بدنبال اجرای بسته تشویقی ۱۹ بندی نوسازی بافت های فرسوده به تمامی شهرها نزدیک به ۳۰۰ شهر این بسته تشویقی را اجرا کردند.
وی اشاره کرد: حاصل سیاستگذاری ها و کوشش های انجام شده این است که سهم ساخت وساز در بافت فرسوده از ۱۹ درصد سال ۱۴۰۱ به ۲۲.۵ درصد در سال ۱۴۰۲ رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی محرومیت زدایی در محلات هدف بازآفرینی شهری را از دیگر محورهای این شرکت در دولت سیزدهم عنوان نمود و اظهار داشت: در دولت سیزدهم بهسازی معابر خاکی یک هزار و ۱۷۰ محله حاشیه ای و سکونتگاه های غیر رسمی (محلات کمتر برخوردار) به بهره برداری رسید که در مجموع ۴۸۸ شهر با توزیع قیر به طول بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر آسفالت معابر خاکی داشته اند.
وی افزود: در بخش خدمات زیربنایی و روبنایی در طول دولت سیزدهم ۹۰۰ پروژه به پایان رسید و مطالبات قبلی در این بخش پرداخت گردید که شامل تحویل ۳۱ مدرسه، ۳۲ درمانگاه، هفت کلانتری، ۲۴ مجموعه ورزشی و دیگر پروژه ها است.
آیینی ابراز امیدواری کرد در دولت چهاردهم برنامه های پایه گذاری شده در دولت سیزدهم ادامه یابد.
منبع:

1403/04/12
18:48:35
0.0 / 5
51
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است