استفاده از پست های فیس بوک و اینستاگرام برای هوش مصنوعی متا

استفاده از پست های فیس بوک و اینستاگرام برای هوش مصنوعی متا سیب پال: شرکت «متا پلتفرم» می خواهد استفاده از محتوای شبکه اجتماعی از اروپا را برای آموزش مدلهای هوش مصنوعی مولد خود شروع کند.به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، شرکت «متا پلتفرم» در یک پست وبلاگ اعلام نمود: «متا»، مدلهای زبانی بزرگ «لاما» (Llama) را با بهره گیری از محتوایی که افراد در اتحادیه اروپا بصورت عمومی در پلت فرم هایی نظیر فیسبوک و اینستاگرام به اشتراک گذاشته اند، آموزش خواهد داد.

با وجود رفتار محتاطانه به سبب قوانین سختگیرانه حریم خصوصی و شفافیت اتحادیه اروپا، بنظر می رسد با این اقدام، رویکرد شرکت «متا» در اروپا درباب شیوه استفاده از داده ها برای آموزش مدلهای هوش مصنوعی، با سایر نقاط جهان همسو می شود.

مدیر ارشد سیاستگذاری «متا» در مصاحبه ای در سپتامبر، به رویترز گفته بود این شرکت از پست های عمومی فیسبوک و اینستاگرام برای آموزش مدلهای لاما خود استفاده می نماید، در صورتیکه پست های خصوصی و پیام هایی که کاربران فقط با دوستان خود به اشتراک گذاشته اند، مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

وی در آن زمان به رویترز اظهار داشته بود: از آوریل که شرکت انتشار تازه ترین نسخه های «لاما» را شروع خواهد کرد، شرکت «متا» هنوز روی شیوه درست برای انجام این کار در اروپا، مشغول کار بود.

این غول شبکه اجتماعی آمریکایی ماه گذشته اعلام نمود: به کاربران فیسبوک و اینستاگرام در منطقه اروپا و انگلیس، درباره ی روش استفاده از اطلاعات عمومی به اشتراک گذاشته شده در خدمات شرکت «متا» برای توسعه و بهبود هوش مصنوعی، اطلاع رسانی می کند.

بر اساس گزارش رویترز، گروه NYOB، با تنظیم شکایتی، مقابل این اقدام شرکت «متا» در کشورهای سراسر اروپا اقدام نموده است و می گوید این اطلاع رسانی، کافی نیست برای اینکه مقررات اتحادیه اروپا، کسب موافقت صریح از کاربران را الزامی می کند.
1403/03/22
10:52:33
0.0 / 5
76
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است