کاهش ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی قطعات سکه

کاهش ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی قطعات سکه به گزارش سیب پال، قیمت طلا و سکه در آغاز به کار بازارها در اولین روز هفته برخلاف روند رنج دلار، کاهشی شد. بازار طلا با افت ارزش اونس جهانی طلا همراه شد. معامله گران نوسانات کاهشی این بازار را محدود می دانند، اما معتقدند روند رفت و برگشتی قیمت در بازار طلا فعالان را در لاک احتیاطی قرار داده است.به گزارش سیب پال، قیمت طلا و سکه در نخستین روز از هفته دوم خرداد با کاهش قیمت اونس جهانی طلا همراه شد و در روند نزولی قرار گرفت.

تجارت نیوز در خبری نوشت: تلرانس کاهش قیمت در بازار طلا در محدوده ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی بود.معامله گران، ریزش های بازار طلا را کوچک تر از افزایش قیمت می دانند. آنها معتقدند این بازار در روند رفت و برگشتی گرفتار شده و همین مبحث هرگونه پیشبینی را برای قیمت طلا و سکه سخت کرده است. تحلیل گران بازارهای مالی می گویند هر رویدادی در دنیا بخصوص در حوزه سیاست می تواند بر قیمت طلا اثرگذار باشد. به نظر آنها مبحث مجرم شناخته شدن ترامپ بر کاهش قیمت طلای جهانی اثر قابل ملاحظه ای گذاشت و بازار داخلی طلا را با خود همراه کرد.
قیمت نقره با کاهش بازارهای جهانی همراه شد
اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش به علت تعطیلی پایان هفته در بازارهای جهانی روی رقم ۲۳۲۷ دلاری و قیمت نقره روی رقم ۳۰ دلار و ۴۳ سنتی ثابت است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی روز شنبه با رقم ۵۷ هزار و ۴۷۰ تومانی معامله شد و کاهش بیشتر از دو هزار تومانی داشت.
قیمت سکه گرمی همچنان ثابت است
قیمت سکه شنبه ۱۲ خرداد با کاهش ۲۱۵ هزار تومانی روی رقم ۴۰ میلیون و ۴۸۹ هزار تومانی بسته شد. سکه بهار با کاهش ۱۷۵ هزار تومانی روی رقم ۳۷ میلیون و ۳۳۰ هزار تومانی ایستاد.گفتنی است قیمت نیم و ربع سکه هر یک ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد و به ترتیب روی قیمت های ۲۳ میلیون تومانی و ۱۵ میلیون تومانی معامله شد. سکه گرمی بدون تغییر و با قیمت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی پایان یافت.
مثقال ۱۵۰ هزار تومان ارزان گردید
قیمت طلا روز شنبه کاهشی است. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۴۴۴ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افت ۳۵ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۳۴ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم هم با رقم سه میلیون و ۲۷۹ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز شنبه روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۹۲ هزار تومان، سکه بهار ۱۱۱ هزار تومان و سکه گرمی ۳۵ هزار تومان افزایش یافت. حباب نیم سکه ۵۵ هزار تومان و ربع سکه ۱۲۷ هزار تومان کاهشی شد.

منبع:

1403/03/15
14:47:54
0.0 / 5
147
تگهای خبر: ارز , بازار , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است