نقش جدید بیت کوین ناجی زمین؟

نقش جدید بیت کوین ناجی زمین؟ به گزارش سیب پال، اقتصادنیوز نوشت: بنظر می رسد بیتکوین درحال ایفای یک نقش جدید در جهان است.


بیتکوین همیشه به عنوان عاملی برای سرعت گرفتن روند گرمایش زمین شناخته شده است، اما مطالعه ای جدید نشان میدهد که می توان این روند را تغییر داد و از بیتکوین برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بهره برد.
از زمان ظهور بیتکوین و فناوری بلاک چین، همیشه بحث های زیادی درباره ی این صنعت وجود داشته است. فعالان محیط زیست همیشه نگرانی خودرا از تأثیرات منفی بیتکوین و رمزارزها ابراز کرده اند و در اذهان عمومی، بیتکوین به عنوان یک عامل لطمه رسان به محیط زیست شناخته می شود.
اکوایران دراین زمینه به نقل از «کریپتو پولیتن» نوشته است: ماینینگ یا همان استخراج بیتکوین با مصرف بسیار بالای برق همراه می شود و همین مورد به مفهوم آزادسازی کربن بیشتر به اتمسفر است. پژوهشگران دانشگاه هاوایی کالیفرنیا قبل تر در سال ۲۰۱۸ در مقاله ای در مجله «تغییرات آب وهوایی» هشدار داده بودند که اگر استفاده از بیتکوین با آهنگ رشد دیگر فناوری های مشابه دنبال شود، این امر به تنهایی منجر به تولید میزانی از گاز دی اکسید کربن خواهد شد که در سه دهه آینده میانگین دمای کره زمین را بیش از ۲ درجه افزایش خواهد داد.

بیت کوین به سمت صعود می رود؟

از طرف دیگر، مطالعه ای تازه نشان میدهد بیتکوین بطور بالقوه می تواند به عنوان ابزاری برای کاهش ورود گازهای گلخانه ای به اتمسفر مورد استفاده قرار بگیرد.
در این مطالعه که توسط «موسسه مدیریت ریسک» بریتانیا انجام شده، به گاز متان اشاره می شود که آزادسازی آن یک عامل مهم در سرعت گرفتن روند تغییرات اقلیمی است. طبق اعلام نویسندگان این تحقیق، در صورت ذخیره کردن گاز متان می توان آنرا به یک منبع انرژی برای کامپیوترهای استخراج رمزارز تبدیل و از انتشار آن به اتمسفر جلوگیری کرد. این مطالعه نتیجه گرفته که استفاده از این روش می تواند تا سال 2030، انتشار گازهای گلخانه ای به اتمسفر را تا هشت درصد کم کند. همین طور یکی دیگر از رویکرد های نظری مطالعه مورد اشاره این است که گرمای ایجادشده توسط کامپیوتر ها در حین استخراج بیتکوین به گلخانه ها منتقل شود تا محیطی مناسب برای رشد محصولات زراعی و باغی ایجاد شود، به خصوص در مناطقی که دمای مناسبی برای رشد این محصولات ندارند.
برمبنای داده های سایت «اینوستینگ»، قیمت بیت‎کوین طی روز گذشته از 26 هزار دلار و 517 سنت تا 26 هزار دلار و 636 سنت نوسان داشته است. تغییر قیمت بیت‎کوین طی 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت این رمزارز حدود 30 دلار بالا رفته است. حجم معاملات بیتکوین طی 24 ساعت اخیر 7 میلیارد و 93 میلیون دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته 0.23 درصد بالا رفته است.
همین طور قیمت اتریوم در همین روز از 1587 تا 1597 دلار نوسان داشته است. تغییر قیمت اتریوم طی 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت این رمزارز 0.10 درصد یافته است. حجم معاملات اتریوم طی 24 ساعت اخیر 2 میلیارد و 37 میلیون دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته 2.66 درصد کاهش پیدا کرده است.
منبع:

1402/07/06
09:21:52
0.0 / 5
177
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است