مدیركل صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد؛

احیای ۱۸ واحد تولیدی راکد در آذربایجان شرقی

احیای ۱۸ واحد تولیدی راکد در آذربایجان شرقی به گزارش سیب پال، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از شناسایی و احیای ۱۸ واحد تولیدی راکد در پنج ماه نخست سال جاری در استان اطلاع داد.به گزارش سیب پال به نقل از مهر، محمدجعفر عظمائی با بیان اینکه اغلب واحدهای تولیدی به علت نبود سرمایه در گردش کافی، به حالت راکد و یا تعطیل تغییر وضعیت می دهند؛ اضافه کرد: تأمین بموقع منابع مالی لازم از جانب بانکها برای جلوگیری از رکود در واحد تولیدی بسیار حیاتی می باشد.
وی افزود: یکی از علل دیگر حرکت واحد تولیدی به سمت تعطیلی، منطبق نشدن محصولات تولیدی با محصولات مشابه خارجی است؛ یعنی به روز نشدن محصولات از نظر کیفیت و سایر موارد باعث شکست تولید می شود برای همین همیشه تاکید می نماییم واحدها در کنار خطوط تولید یک واحد تحقیق و توسعه داشته باشند.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اظهار داشت: تجهیز واحدهای تولیدی به بخش تحقیق و توسعه باعث می شود محصولات تولیدی به روز شوند و از لحاظ کیفیت و قیمت قابلیت رقابت با محصولات داخلی و خارجی را داشته باشند که در نهایت رعایت تمام این موارد سبب می شود تا یک واحد تولیدی بتواند فعالیت خویش را ادامه دهد.
عظمائی افزود: به وجود آمدن مشکلات در میان شرکا هم در تعطیلی واحدهای تولیدی نقش دارد که البته سهم این موارد کم است.
وی با بیان اینکه هر واحد راکدی که قابلیت فعالیت باردیگر داشته باشد؛ احیا می شود، اظهار داشت: با احیای واحدهای راکد میتوان از زیرساخت های موجود برای تولید سایر محصولات استفاده نمود.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی تصریح کرد: درست است که وزارت صمت متولی بخش تولید است ولی دستگاههای زیادی در عرصه تولید دخالت دارند که به منظور ارتقای این بخش همیشه باید در کنار تولید باشند.
عظمائی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را ابزاری مهم و اساسی برای رفع موانع واحدهای تولیدی دانست و اظهار داشت: تمام مشکلات بخش تولید معمولا در این ستاد مورد بررسی قرار می گیرد که اغلب مشکلات در این ستاد به نتیجه لازم می رسد.
وی افزود: خوشبختانه در سالهای اخیر نگاه ها به سمت رفع موانع بخش تولید بوده است که در این حوزه اداره کل صمت هم به صورت جدی پیگیر تمام مسائل تولید است.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اضافه کرد: به تمام واحدهای تولیدی سفارش می نماییم تا بخش کوچکی از درآمد خویش را به راه اندازی واحد تحقیق و توسعه اختصاص دهند چون که به روز نگه داشتن فناوری های تولید توان رقابتی در بازارهای هدف را زیاد می کند.


منبع:

1402/06/26
09:10:16
0.0 / 5
253
تگهای خبر: ابزار , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است