راهکار بریتانیا برای کنترل تورم

راهکار بریتانیا برای کنترل تورم به گزارش سیب پال، کارخانه های بریتانیا قیمتها را کاهش دادند و به مبارزه با تورم بانک مرکزی انگلستان کمک کردند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، تولیدکنندگان بریتانیایی به صورت غیرمنتظره ای قیمت های خویش را در ماه دسامبر به بیشترین میزان از آوریل ۲۰۲۰ کاهش دادند و این خبر خوشایند برای بانک انگلستان است که درحال بررسی میزان افزایش نرخ بهره برای مقابله با تورم فزاینده است.
دفتر ملی آمار انگلستان اعلام نمود که قیمت تولید در دسامبر نسبت به نوامبر ۰.۸ درصد کاسته شده است. این مرکز اعلام نمود که قیمت نهاده های پرداخت شده توسط کارخانه ها ۱.۱ درصد در شرایط ماهانه کاهش پیدا کرد که بزرگ ترین کاهش از آوریل ۲۰۲۰ و زمانی است که خیلی از اقتصاد بریتانیا با شروع بحران کرونا تعطیل شد.
اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، انتظار داشتند که قیمت تولیدکننده ۰.۳ درصد به صورت ماهانه افزایش یابد و قیمت نهاده ها ۰.۶ درصد ماهانه کاهش پیدا کند. معیار اصلی تورم بریتانیا در ماه های نوامبر و دسامبر کاهش پیدا کرد اما ۱۰.۵ درصد بیشتر از پنج برابر هدف بانک مرکزی این کشور است.
بانک مرکزی انگلستان به دنبال نشانه هایی از فشار تورمی در آینده است. سرمایه گذاران انتظار دارند بانک مرکزی انگلستان برای دهمین بار متوالی نرخ بهره را در دوم فوریه افزایش دهد و بیشتر قیمتها در نیم درصد افزایش به چهار درصد باشد.
طبق گزارش رویترز، قیمت تولید به صورت سالانه، ۱۴.۷ درصد در دسامبر افزوده شد که پنجمین کاهش متوالی آن بود و رشد قیمت نهاده ۱۶.۵ درصد و ششمین کاهش متوالی آن از بالاترین رکورد ۲۴.۶ درصدی بود.
منبع:

1401/11/09
12:26:29
0.0 / 5
206
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است