کسب درآمد به کمک دستگاه تزریق پلاستیک

کسب درآمد به کمک دستگاه تزریق پلاستیک یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک این است که می‌تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی، مقادیر بالایی از محصولات پلاستیکی را تولید کند. این دستگاه در صنایع مختلف برای تولید قطعات پلاستیکی مثل صنایع پزشکی، هوافضا و صنایع خودرو و اسباب بازی استفاده می‌شود. در ادامه، قصد داریم بیشتر درباره دستگاه تزریق پلاستیک و ویژگی‌های آن صحبت کنیم.


روش‌های مختلفی برای تولید محصولات پلاستیکی وجود دارد، اما یکی از بهترین روش‌ها که طی چند سال گذشته برای تولید این محصول مورد استفاده قرار گرفته است، دستگاه تزریق پلاستیک می‌باشد. این دستگاه با استفاده از فرآیند قالب گیری تزریقی، محصولات پلاستیکی با شکل‌های مختلف تولید می شود.

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک این است که می‌تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی، مقادیر بالایی از محصولات پلاستیکی را تولید کند. این دستگاه در صنایع مختلف برای تولید قطعات پلاستیکی مثل صنایع پزشکی، هوافضا و صنایع خودرو و اسباب بازی استفاده می‌شود. در ادامه، قصد داریم بیشتر درباره دستگاه تزریق پلاستیک و ویژگی‌های آن صحبت کنیم.

کسب درآمد از طریق دستگاه تزریق پلاستیک

تولید محصولات پلاستیکی با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک، یکی از بهترین کسب و کارهایی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند آن را برای درآمدزایی در کشور ایران انتخاب کنند. برای تولید این محصول در داخل کشور، روش‌های مختلفی وجود دارد. ولی سایر روش‌ها نیاز به تجهیزات پیشرفته و گران قیمت دارند. علاوه بر این، برخی از تجهیزات تولید محصولات پلاستیکی سرعت بالایی ندارند و ممکن است، فرآیند تولید محصول زمان بر باشد.

با توجه به اینکه، بسیاری از سرمایه‌گذاران از درآمد بالای تولید محصولات پلاستیکی با خبر هستند، به دنبال بهترین روش برای تولید این محصول می‌باشند. یکی از دلایلی که باعث شده است، خرید دستگاه تزریق پلاستیک و تولید محصولات پلاستیکی در داخل ایران با درآمد بالایی همراه باشد، منابع غنی نفت و گاز در داخل کشور است.

 همان طور که می‌دانید، برای تولید این محصول، مواد اولیه مختلفی مثل مواد خام نفتی مورد نیاز است و کشور ایران دارای منابع غنی از نفت و گاز می‌باشد. دلیل دیگری که باعث شده است، کسب درآمد از طریق خرید دستگاه تزریق پلاستیک بسیار راحت باشد، این است که بسیاری از محصولات و لوازم مورد استفاده مردم در داخل کشور از جنس پلاستیک هستند. اگر نگاهی به اطراف خود داشته باشید، متوجه می‌شوید که اکثر محصولات ضروری که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، با استفاده از مواد خام پلاستیکی تهیه شده‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای معرفی کسب و کارهای پر سود همانند تزریق پلاستیک اینجا را کلیک کنید.

سرمایه لازم برای شروع کار تزریق پلاستیک

اولین و مهم‌ترین موردی که سرمایه‌گذاران قبل از خرید دستگاه تزریق پلاستیک باید به آن توجه کنند، سرمایه لازم برای شروع کار است. تعیین سرمایه لازم برای شروع کار تزریق پلاستیک به عوامل مختلفی بستگی دارد.

  • به عنوان مثال، سرمایه‌گذار ابتدا باید یک کارگاه یا محل تولید، خرید یا اجاره کند. قیمت خرید یا رهن کارگاه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. با این وجود، اگر قصد دارید یک فضای تقریباً مناسب برای تولید محصولات پلاستیکی آماده کنید، باید حداقل بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان سرمایه اولیه برای رهن و اجاره داشته باشید.
  • مرحله دوم، شامل خرید دستگاه تزریق پلاستیک است. دستگاه تزریق پلاستیک مختلف قیمت‌های متفاوتی دارند اما حداقل هزینه برای خرید این دستگاه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان است.
  • در مرحله بعد، باید مواد اولیه و قالب برای تولید محصولات پلاستیکی خریداری شود. با توجه به اینکه قصد تولید چه محصول پلاستیکی را دارید، می‌توانید قالب مورد نظر را خریداری کنید. برای خرید مواد اولیه و قالب حداقل باید بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان هزینه کنید.

محاسبه هزینه تزریق پلاستیک

بعد از اینکه سرمایه لازم برای تولید محصولات پلاستیکی را تعیین کردید، باید هزینه تزریق پلاستیک را مشخص کنید. هر دستگاه تزریق پلاستیک ظرفیت خاصی برای تولید محصول دارد و تمامی این‌ها بر هزینه نهایی تاثیر گذار خواهند بود.

 به عنوان مثال، اولین چیزی که برای محاسبه هزینه تزریق پلاستیک باید مورد بررسی قرار بگیرد، هزینه مواد اولیه است. شما باید با توجه به ابعاد کارگاه و ظرفیت دستگاه مشخص کنید که قصد تولید چه تعداد محصولات پلاستیکی دارید و متناسب با آن، مواد اولیه را خریداری کنید.

در مرحله بعد، باید هزینه اپراتور و هزینه‌های جانبی مربوط به کار با دستگاه تزریق پلاستیک محاسبه شود. همچنین، باید ببینید که هر دستگاه در چه مدت زمانی محصولات را تولید می‌کند. در نهایت، می‌توانید از رابطه زیر برای محاسبه هزینه تزریق پلاستیک کمک بگیرید:

هزینه‌ نهایی تزریق پلاستیک = هزینه‌ مواد اولیه + هزینه‌ ساخت قالب + هزینه زمان اختصاص داده شده به کار با توجه به نیروی انسانی یا ماشینی

آیا می‌ توان تزریق پلاستیک را در منزل انجام داد؟

خوشبختانه، امکان تولید محصولات پلاستیکی با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک خانگی نیز وجود دارد. دستگاه تزریق پلاستیک خانگی ابعاد کوچک‌تری نسبت به دستگاه تزریق پلاستیک صنعتی دارد و قادر به تولید تعداد کمتری محصولات پلاستیکی می‌باشد. همچنین برای افرادی که سرمایه لازم برای خرید کارگاه یا رهن سوله‌های صنعتی ندارند، گزینه کاملا مناسبی می‌باشد. دستگاه تزریق پلاستیک خانگی با نام دستگاه تزریق پلاستیک رومیزی نیز شناخته شده است.

این دستگاه، صرفاً قادر به تولید محصولات پلاستیکی با ابعاد کوچک است و نمی‌تواند وسایل پلاستیکی بزرگ را تولید کند. افرادی که این دستگاه را خریداری می‌کنند، می‌توانند مواد پلاستیکی کوچک را درون دستگاه قرار دهند. این مواد، تحت حرارت و گرما ذوب می‌شوند و بعد از قرار گرفتن در قالب به شکل دلخواه تبدیل خواهند شد.

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ زیرا بر اساس ابعاد و ظرفیت خود دسته بندی می‌شوند. به عنوان مثال، بعضی از دستگاه‌ها می‌توانند محصولات پلاستیکی کوچک را تولید کنند و برخی دیگر، قادر به تولید محصولات پلاستیکی بزرگتری هستند. از این رو، هزینه خرید بیشتری خواهند داشت. برند دستگاه تزریق پلاستیک نیز بر قیمت نهایی آن موثر است. معمولاً، قیمت این دستگاه‌ با ابعاد استاندارد، بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان است.

دستگاه تزریق پلاستیک از کجا بخرم؟

با توجه به اینکه برندهای مختلفی از دستگاه تزریق پلاستیک در بازار وجود دارند، پیدا کردن بهترین دستگاه برای تولید این محصول کار چندان ساده‌ای نخواهد بود. سرمایه‌گذارانی که قصد دارند برای اولین بار از این دستگاه برای تولید انواعی از محصولات پلاستیکی استفاده کنند، بهتر است، ابتدا مشاوره دریافت کرده و سپس برای خرید این محصول اقدام کنند. مجموعه دامون مبنا آسوریک نه تنها به طور کامل به سرمایه‌گذاران مشاوره می‌دهد، بلکه با توجه به شرایط آنها بهترین دستگاه را در مشتریان قرار خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دامون مبنا به سایت این مجموعه به نشانی https://dmabna.com/ مراجعه نمایید.

 

1401/10/22
22:03:49
0.0 / 5
444
تگهای خبر: رپورتاژ , بازار , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است