مسیر اقتصاد چین برای موفقیت

مسیر اقتصاد چین برای موفقیت سیب پال: چین می خواهد تقاضای داخلی را برای تقویت اقتصاد گسترش دهد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، خبرگزاری رسمی شین هوا روز چهارشنبه اعلام نمود در صورتیکه اقتصاد چین با کووید و تضعیف تقاضای خارجی مقابله می کند، این کشور برنامه هایی را برای بسط مصرف داخلی و سرمایه گذاری تنظیم کرده است.
سیاست گذاران چینی با چالش های مختلفی مواجهند، برای اینکه کاهش ناگهانی محدودیت های سخت گیرانه در رابطه با کووید، موجی از بیماری را بدنبال دارد و به کسب وکارها و مصرف کنندگان لطمه می زند، در صورتیکه تضعیف اقتصاد جهانی به صادرات چین لطمه می زند.
شین هوا با اشاره به برنامه های ۲۰۲۲ تا ۲۰۳۵ که توسط کابینه صادر گردیده است، اظهار داشت: افزایش تقاضای داخلی به چین کمک می نماید تا رشد اقتصادی باکیفیت بالاتری را دنبال کند و با خطرات و چالش های خارجی روبرو شود.
شین هوا همین طور اعلام نمود که چین می خواهد مقیاس مصرف و سرمایه گذاری را تا سال ۲۰۳۵ به سطح جدیدی برساند، شکاف درآمدی بین ساکنان شهری و روستایی را به میزان قابل توجهی کم کند و پیشرفت بسیاری در راه رفاه معمول این کشور داشته باشد.
طبق گزارش رویترز، رسانه های دولتی چین اعلام نمودند که این کشور مصرف در حوزه های فرهنگی و گردشگری را افزایش و بار مالی خانواده ها را مربوط به تربیت فرزندان، والدین و آموزش را کاهش خواهد داد. همچنین، چین سرمایه گذاری زیرساختی در انرژی، حمل و نقل، لجستیک، صیانت از آب و همین طور در ۵G، هوش مصنوعی، کلان داده و بودجه بیشتر به بخش های تولیدی پیشرفته را افزایش خواهد داد.
منبع:

1401/09/25
11:59:19
0.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است