بیمه ملت در 6 ماه ابتدایی 1401، رکورد سود 1400 را زد

بیمه ملت در 6 ماه ابتدایی 1401، رکورد سود 1400 را زد سیب پال: بررسی صورت های مالی 6 ماهه بیمه ملت نشان میدهد این شرکت در نیمه نخست سال 1401، سودی بیش از سال 1400 را محقق کرده است.به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، بررسی صورت های مالی ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، اعداد و ارقام خوبی را پیش روی سهامداران و بیمه گذاران این شرکت قرار داده است.
برمبنای صورت های مالی بیمه ملت، این شرکت با کسب سود ۵۴۵ میلیارد ریالی، سودی معادل ۱۱۲ درصد سود دوره ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰ را محقق کرده و از رکورد سود سال پیش خود عبور کرده است.
کسب این میزان سود در حالی به دست آمده که بیمه ملت در سال ۱۴۰۱، جذب پرتفوی بیشتری داشته و خسارت پرداختی آن نیز بالا رفته است و همین طور با افزایش ۴۰ درصدی حقوق کارکنان و افزایش قیمت خدمات و هزینه های اداری و عمومی نیز روبرو بوده است.
کسب سود در این شرایط، نشان از مدیریت ریسک صحیح، مدیریت مناسب هزینه های شرکت و سرمایه گذاری موثر بیمه ملت در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ دارد که کارنامه ای موفق را پیش روی سهامداران و بیمه گذاران آن قرار داده است.
یکی از آمارهای قابل توجه دیگر و مهم بیمه ملت در صورت های مالی انتشار یافته بر روی سامانه کدال، ترکیب پرتفوی این شرکت است، بطوریکه سهم رشته درمان، به عنوان یک رشته پرریسک، در پرتفوی این شرکت تنها ۱۱ درصد است که نسبت به سال قبل ۷ درصد کاهش پیدا کرده و نشان دهنده شناسایی مناسب ریسک‎های شرکت و دستیابی به یک پرتفوی متوازن است.


منبع:

1401/09/23
12:00:48
0.0 / 5
333
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است