گلدمن ساكس:

دلار هنوز به اوج نرسیده است

دلار هنوز به اوج نرسیده است سیب پال: به گزارش سیب پال، گلدمن ساکس در یادداشتی تحقیقاتی اعلام نمود: سرمایه گذارانی که مشتاق تعیین زمانی هستند که دلار باید به اوج خود برسد، احتمالاً باید چند فصل دیگر منتظر بمانند.


به گزارش سیب پال به نقل از اینوست، گلدمن ساکس اعلام نموده که برمبنای چرخه های تاریخی، اوج های دلار به طور معمول با افت در مقیاس های رشد ایالات متحده و جهانی و کاهش فدرال رزرو هم راه است.
گلدمن با اشاره به این که انتظار ندارد فدرال رزرو تا سال ۲۰۲۴ سیر نزولی را شروع کند، بنظر می رسد اوج دلار هنوز چند فصل دورتر باشد.
بانک سرمایه گذاری ایالات متحده اشاره کرد که دلار بوسیله کارهای اقتصادی ثابت ایالات متحده حمایت شده است و با وجود افزایش شدید نرخ بهره، همچنان تورم را بالا می برد.
فدرال رزرو اذعان کرده است که مفهوم نرخ سیاستی «محدودکننده» یک هدف متحرک است و برآوردهای نرخ خنثی دوره ای افزایش یافتند.
اقتصاددانان گلدمن حالا انتظار دارند که این چرخه طولانی تر و نرخ نهایی حتی بالاتر از نرخ فدرال رزرو باشد.
از طرف دیگر، منطقه یورو همچنان با چالش های سخت ناشی از کمبود انرژی مواجه می باشد، در صورتیکه اقتصادهای کوچکتر گروه ۱۰ نسبت به نرخ های بالاتر یا تغییر در نرخ های سیاست حساس تر هستند که قسمتی از آن به سبب افزایش نرخ های متغیر وام مسکن می باشد.
در مقابل، گلدمن اظهار داشت که اقتصاد ایالات متحده چشم انداز اقتصادی روشن تری دارد و ممکنست حساسیت کمتری نسبت به نرخ های بالاتر داشته باشد که باید از دلار حمایت کند.
پیش بینی سه ماهه گلدمن حاکی از آنست که یورو در مقابل دلار به ۰.۹۴ دلار می رسد که حدود ۹ درصد نسبت به سطح فعلی کم شده است. روز جمعه، یورو در ۱.۰۳۵۶ دلار ثابت بود.
گلدمن اظهار داشت که اوج نهایی دلار باید با چشم انداز بهتر رشد جهانی و تجدید جریان سرمایه به خارج همزمان شود.
با این وجود، گلدمن اظهار داشت که اگر فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را متوقف یا چین اقتصاد خودرا سریعتر بازگشایی کند، مسیری به سمت تامین انرژی پایدارتر در اروپا پدیدار می شود و زمان بالاترین سطح دلار ممکنست زودتر از حد انتظار برسد.1401/08/29
14:52:57
0.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است