ابربدهکاران بازهم ناشناس می مانند؟

ابربدهکاران بازهم ناشناس می مانند؟ به گزارش سیب پال، صدا و سیما نوشت: صالح آبادی همینطور از برخورد با بانک هایی که بیش از اندازه به اشخاص مرتبط خود وام داده اند، اطلاع داد و اظهار داشت: بانکهای متخلف به هیأت انتظامی بانکها معرفی می گردند.
رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی سهامدارانی که بیشتر از سقف مصوب سهام یک بانک را داشته اند، به وزارت اقتصاد معرفی کرده است.
علی صالح آبادی در رابطه با انتشار لیست تسهیلات کلان و مرتبط بانک ملی که تابحال منتشر نشده است، عنوان کرد: بزودی این آمار منتشر می شود.
رئیس کل بانک مرکزی همینطور از برخورد با بانک هایی که بیش از اندازه به اشخاص مرتبط خود وام داده اند، اطلاع داد و اظهار داشت: بانکهای متخلف به هیأت انتظامی بانکها معرفی می گردند.
صالح آبادی عنوان کرد: بر مبنای تعاریفی که در سامانه سمات بانک مرکزی انجام داده ایم افراد متخلف هم دیگر نمی توانند تسهیلات جدیدی دریافت نمایند و تسهیلات قبلی را هم باید در یک برنامه زمانی تسویه کنند.
وی در مورد مجوز بانک مرکزی برای سهامداری ۱۰ درصد بانکها اظهار داشت: تابحال مجوز سهامداری بیشتر از ۱۰ درصد برای سهامداران هیچ بانکی صادر نشده‏ است.
صالح آبادی افزود: بانک مرکزی، بانک هایی را که از این نسبت تخطی کرده اند به وزارت اقتصاد معرفی کرده است.
وی افزود: البته مقرراتی در شورای پول و اعتبار تصویب شده که در اجرا نیازمند اصلاحاتی است و ما اصلاحیه را به شورا می بریم و پس از اصلاح، مجوز بالای ۱۰ درصد تا حداکثر ۳۳ درصد را صادر خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: پرداخت وام جدید به بازنشستگان کشوری بانک های تجاری چقدر وام قرض الحسنه داده اند؟ / کارنامه تسهیلات زیر ذره بین آمار۲۲۰


1401/05/22
09:33:05
0.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است