علیزاده:

دولت سامانه دریافت یارانه را باز کند

دولت سامانه دریافت یارانه را باز کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که باید هر چه سریعتر سامانه رفاه ایرانی ها برای ثبت اطلاعات مردم جهت دریافت یارانه باز شود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، علی علیزاده در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری اظهار داشت: اطلاعات خیلی از مردم به نادرستی در طبقه بندی دهک های ده گانه آمده و گاها اطلاعات عده ای به غلط ثبت شده، در این شرایط هنوز سایت ثبت نام یارانه ها توسط دولت باز نشده است.
وی ادامه داد: باید دولت هر چه سریعتر این سامانه را برای رجوع مردم باز کند. برخی اطلاعات مردم درمورد ازدواج، املاک و یا حتی افرادی که پیش از این شاغل بوده و الان بازنشسته شده اند به اشتباه ثبت شده که تأثیر در تعیین دهک آنها داشته است.
نماینده مراغه در تذکر دیگری درمورد آزادسازی قیمت آرد برای نانوایی های صنعتی اظهار داشت: مقرر است دولت به نانوایی های سنتی آرد سهمیه ای و یارانه ای بدهد اما سایر مشاغل این حوزه هم تحت تأثیر قرار می گیرند. سنتی پزهایی که در مناطق گردشگری قرار دارند که خیلی از آنها هم شامل زنان سرپرست خانوار هستند، در این طرح جدید نادیده گرفته شده اند. همینطور سیستم توزیع آرد در روستاها نقص دارد، دولت در این خصوص هم اقدامات لازم را انجام دهد.
علیزاده تصریح کرد: نخستین اثر اصلاح قیمت ها در طرح جدید دولت بر روی نهاده های کشاورزی است و قیمت آنها آزاد می شود در نتیجه هزینه تولید افزایش پیدا کرده و عملا کشاورزان با مشکل سرمایه در گردش مواجه خواهند شد پس دولت تدابیری اندیشیده تا کشاورزی گرفتار رکود نشود.
منبع:

1401/02/21
20:08:04
0.0 / 5
197
تگهای خبر: تولید , سایت , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است