معاون وزیر تعاون:

رفع فقر مطلق در دستور کار است

رفع فقر مطلق در دستور کار است فارس معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: رفع فقر مطلق در نظام دستور کار جدی این وزارت خانه است و بنابراین ضروریست که بانک اطلاعاتی دقیق این بخش تکمیل شود.


علی حسین رعیتی فرد چهارشنبه ۲۹ دی در جلسه شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس اظهار داشت: این وزارت خانه ابر دستگاهی است که در حوزه های مختلف وظایفی داشته و فعالیت گسترده ای دارد.
او افزود: بیشتر از ۱۱ میلیون نفر از جامعه بیمه شده کشور که با افراد تحت تکفل جمعیتی حدود ۵۰ میلیون نفر جزء جامعه هدف خدمات این وزارت خانه هستند و خدمات رسانی درست این وزارت خانه سرمایه اجتماعی را افزایش و عدم خدمات دهی مناسب به شدت نارضایتی در جامعه دامن خواهد زد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از دغدغه های اصلی دولت سیزدهم را عرضه خدمات در حوزه اشتغال دانست و اظهار داشت: پیگیری ویژه برای هماهنگی دستگاههای اجرایی در راه ایجاد اشتغال دستورکار اصلی شورایعالی اشتغال کشور است تا اشتغالزایی مدنظر دولت سیزدهم محقق شود.
رعیتی فرد اظهار داشت: زیست بوم اشتغال کشور به تازگی طراحی شده تا با استفاده از این ظرفیت و آمایش سرزمینی اشتغال مورد نظر و موثر در هر شهرستان و استان با عنایت به اولویت های منطقه ای حاصل شود.
وی در ادامه یکی از راهکارهای اصلی تحقق عدالت اجتماعی را تنظیم درست روابط کار دانست و اضافه کرد: با تنظیم درست روابط کار به نحوی که نه کارگر و نه کارفرما متضرر شود می تواند سرمایه اجتماعی را تقویت و به دغدغه نیروی کار و کارفرمایان هم تمام کرد.
رعیتی فرد ضمن اشاره به تشکیل جلسات اخیر شورایعالی کار و جلسات کمیته مزد ذیل شورایعالی کار اظهار داشت: دغدغه های اصلی کارگران در زمینه امنیت شغلی، معیشت و مسکن کارگری در این شورا به جد دنبال می شود تا با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود و ایجاد ظرفیت های جدید قانونی مطالبات به حق این جامعه بزرگ محقق شود.
او بر سازماندهی نظام تأمین اجتماعی تصریح کرد و اظهار نمود: صندوق های موجود همچون بازنشستگی باید سامان داده شود درحالی که حالا ورودی و خروجی این صندوق ها با هم همخوانی ندارد.
رعیتی فرد تصریح کرد: دولت سیزدهم، شخص وزیر کار و بدنه مدیریتی فعلی وزارت تعاون کار و رفاه اعتقاد راسخ دارند که در واحدهای اقتصادی کشور باید طرحی نو دراندازیم تا نگاهی تازه به بنگاه داری شود که باوجود سوددهی مسئولیت اجتماعی این واحدها هم محقق شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کرونا مشکلات جدی را به کشور تحمیل کرد و ضروریست که خانواده هایی که در این شرایط واقعا نیازمندند شناسایی و رفع مشکلات معیشتی آنها مدنظر قرار گیرد.
او افزود: رفاه مطلوب جامعه ایرانی مدنظر حوزه رفاه اجتماعی وزارت خانه و به جد در دولت سیزدهم دنبال می شود.
رعیتی فرد تصریح کرد: بنگاه ها و واحدهای اقتصادی زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی باید جلودار اجرای قانون کار باشند.
وی در ادامه ضمن اشاره به لزوم رعایت ایمنی در محیط کار اظهار داشت: با عنایت به آمار حوادث ناشی از کار که به علت عدم رعایت نکات ایمنی به وجود می آید و باوجود این که این آمار از میانگین جهانی کمتر است اما باید تلاش شود که همین تعداد کاهش پیدا کند و به جد از نیروی کار هم صیانت شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتها بر ضرورت تدوین کمیته انضباطی و آیین نامه انضباطی در واحدهای تولیدی تصریح کرد.1400/10/30
11:11:35
0.0 / 5
302
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است