موضوعی مهم تر از چینش كابینه اقتصادی

موضوعی مهم تر از چینش كابینه اقتصادی به گزارش سیب پال یک کارشناس اقتصادی اظهار نمود: چینش تیم اقتصادی آینده حائز اهمیت می باشد اما مهم تر از آن مشخص شدن رویکرد اقتصادی می باشد، برای اینکه با گفتن شعارهایی که چندین سال است مطرح می شود، رشد اقتصادی اتفاق نمی افتد.


پیمان مولوی در گفت و گو با ایسنا، درباره این که کابینه کارآمد دولت رئیسی چه خاصیت هایی باید داشته باشد؟ اظهار داشت: ابتدا باید رویکرد اقتصادی دولت جدید مشخص شود سپس تیم اقتصادی متناسب با آن تعیین شود اما حالا اقتصاد ایران بلاتکلیف است و مشخص نیست به سمت اقتصاد بازار یا اقتصاد دولتی و... حرکت می کند یا خیر.
وی با اعلان اینکه در طول سی سال ۱۳ کشور توانسته اند تا رشد اقتصادی بالای هشت درصد را تجربه کنند، اضافه کرد: نخستین گام برای تداوم رشد اقتصادی بالای هشت درصد در کشور استفاده از پتانسیل اقتصاد جهانی است که مسئولان باید اقتصاد کشور را در قالب اقتصاد جهانی تعریف کنند زیرا، رشد و اداره اقتصاد با تحریم امکان پذیر نیست.
در ادامه، این کارشناس اقتصادی با تاکید براینکه هیچ اقتصادی بدون مکانیسم بازار نمی تواند رشد اقتصادی را تجربه کند، بیان کرد: سومین عامل که در همه کشورها رشد اقتصادی مداوم را تضمین می نماید، حاکمیت و دولت توسعه خواه است. بنابراین، تا زمانی که رویکرد اقتصادی کشور برای سالهای پیش رو مشخص نشود، فرقی نمی کند چه کسی وزیر اقتصاد یا رییس بانک مرکزی شود.
مولوی افزود: اقتصاد ایران ذینفعان زیادی دارد که با یکدیگر تضاد منافع دارند و این تضاد منافع چوب لای چرخ اقتصاد است زیرا، در دوران مختلف مشخص شده است که با آمدن هر دولت جدید، ذینفعان به دنبال نفع خود در بازارهای مختلف هستند.
او در آخر سخنانش بیان کرد که اقتصاد ایران مشخص نیست به کدام سمت می رود و هیچ چشم انداز روشنی از آینده آن وجود ندارد. در این بین، چینش تیم اقتصادی آینده حائز اهمیت می باشد اما مهم تر از آن مشخص شدن رویکرد اقتصادی می باشد، برای اینکه با گفتن شعار که چندین سال است مطرح می شود، رشد اقتصادی اتفاق نمی افتد.
منبع:

1400/04/12
21:50:26
0.0 / 5
147
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است