معاون وزیر صنعت خبر داد:

بودجه بخش زیرساخت با هدف فعال سازی معادن كوچك افزایش یافت

بودجه بخش زیرساخت با هدف فعال سازی معادن كوچك افزایش یافت سیب پال: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو، گسترش زیرساخت را یکی از با اهمیت ترین عوامل در احیا و فعال سازی معادن کوچک برشمرد و از افزایش بودجه در این بخش آگاهی داد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «وجیه الله جعفری» در نشست ویدئو کنفرانسی با حضور معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیران و کارشناسان معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و برخی معاونان و مدیران ایمیدرو، بر نقش گسترش زیرساخت در فعال سازی معادن کوچک اصرار کرد.
در این جلسه که بمنظور تعیین حقوق دولتی در بخش زیرساخت طرح های تملک دارایی ایمیدرو برگزار شد، جعفری اظهار داشت: طرح زیربناها امسال به ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و در حوزه طرح احیاء و فعال سازی معادن کوچک نیز نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان هستیم.
رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به لزوم تامین بودجه زیرساخت در فعال سازی معادن کوچک، اضافه کرد: از با اهمیت ترین مشکلات فعال سازی معادن کوچک ایجاد زیرساخت و راه دسترسی است که با تامین بودجه آن می توان در تحقق فعال سازی معادن کوچک و در نتیجه اشتغال زایی در مناطق محروم کمک کرد.
معاون وزیر صنعت اشاره کرد: مطالعات فعال سازی ۳۴ معدن در حال انجام می باشد که در سه ماه آتی به پایان می رسد و با توجه به این که بیشتر معادن کوچک غیرفعال در اختیار بخش خصوصی بوده و زیرساخت و راه اندازی راه در این مناطق از مشکلات آنها برای فعال سازی معادن است، باید بر لزوم توجه به زیرساخت در این مناطق اصرار کرد.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، سال قبل ۲۵۳ معدن کوچک و متوسط در کشور، احیا و فعال شد و عملکرد این بخش، ۲۶ درصد از اهداف پیش بینی شده فراتر رفت.
افزایش بودجه صندوق بیمه کارهای معدنی
جعفری در این جلسه از افزایش ۶۰۰ میلیارد تومانی بودجه صندوق بیمه سرمایه گذاری کارهای معدنی امسال آگاهی داد و اشاره کرد: از این مقدار ۴۰۰ میلیارد تومان از محل حقوق دولتی و ۲۰۰ میلیارد تومان از طرف ایمیدرو تخصیص خواهد یافت.
رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اعتبار صندوق بیمه سرمایه گذاری کارهای معدنی اظهار داشت: اگر از این صندوق حمایت شود، نتیجه آن ارائه تسهیلات خوب به سرمایه گذاران این حوزه خواهد بود.
در این جلسه «اسدالله کشاورز» معاون معدنی وزیر صنعت با اشاره به برنامه ژئوفیزیک هوایی در سازمان زمین شناسی، بر لزوم توجه به این بخش در حوزه اکتشاف اصرار کرد و خواهان افزایش اعتبار تخصیص یافته برای این بخش امسال شد.
برپایه این گزارش، در نهایت بودجه بخش زیرساخت بمنظور فعال سازی معادن کوچک از محل حقوق دولتی در سال ۱۴۰۰ به میزان ۲۰۰ میلیارد تومان تعیین شد.
همچنین با تایید ارقام بودجه در بخش معادن کوچک و صندوق بیمه سرمایه گذاری کارهای معدنی، بودجه در نظر گرفته شده برای برنامه ژئوفیزیک هوایی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از ۳۰ میلیارد تومان در سال قبل به ۱۰۰ میلیارد تومان امسال افزایش یافت.منبع:

1400/02/21
13:57:05
0.0 / 5
499
تگهای خبر: بیمه , سرمایه گذاری , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است