وزیر صنعت:

71 درصد از مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اجرایی شد

71 درصد از مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اجرایی شد وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان احصای قوانین مزاحم و مخل کسب و کار برای رفع موانع و پشتیبانی از اجرایی شدن حدود ۷۱ درصد از مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۱۳۹۹ اطلاع داد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، علیرضا رزم حسینی بعد از آخر جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این مطلب، اضافه کرد: با عنایت به شرایط سختی که پارسال داشته ایم (تحریم های ظالمانه و صدمه های ناشی از انتشار کرونا بر کسب و کارها) این میزان از اجرای مصوبات خیلی خوب بوده است.
وی همینطور یادآوری کرد: در سال گذشته(۱۳۹۹) بیشتر از ۳۱ هزار مصوبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور داشته ایم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری به سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها بیان نمود: تحقق شعار سال یکی از تکالیف وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد و در این راستا برنامه ها و بسته پیشنهادی خویش را ارائه داده ایم.
احصای قوانین مزاحم و مخل کسب و کار برای رفع موانع و پشتیبانی از تولید
رزم حسینی اظهار داشت: آن بخش از قوانین مزاحم و مخل کسب و کار که در حیطه وزارت صمت بوده احصاء شده است و به تدریج بقیه وزارت خانه های مرتبط تولید هم در این راه گام برمی دارند.
وی با اشاره به اینکه یکی از ستادهای خوبی که برای پشتیبانی از تولید در کشور شکل گرفته همین ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است، افزود: متناظر با این ستاد در استان های سراسر کشور، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استانداران تشکیل می شود.
رشد ۸ درصدی بخش صنعت پارسال باوجود همه مشکلات
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان رشد ۸ درصدی بخش صنعت در سال گذشته، خاطرنشان کرد: بیشتر از ۱۲۴ هزار نفر اشتغال در بخش صنعت پارسال فراهم گردید که این رقم در شرایط انتشار کرونا و منفی شدن خیلی از اقتصادهای جهانی، رقم بسیار خوبی است.
پیگیری واگذاری های غیراصولی برخی واحدهای تولیدی در جهت تأکیدات مقام معظم رهبری
رزم حسینی در مورد دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص واگذاری های غیراصولی برخی واحدهای تولیدی، بیان نمود: مقام معظم رهبری به درستی در مورد برخی واگذاری ها که منجر به تولید نشده است دغدغه دارند که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور مصوبه ای در این حوزه داشته ایم و اطلاعیه ای هم صادر کردیم تا واحدهای واگذار شده احصاء و گزارش لازم تهیه شود و برای آن بخشی که در حیطه وزارت صمت است اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
گفتنی است که این دومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۱۴۰۰ بوده است.منبع:

1400/02/17
12:46:07
0.0 / 5
283
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است