همتی اعلام كرد

تامین هرگونه ارز درخواستی برای خرید واكسن كرونا

تامین هرگونه ارز درخواستی برای خرید واكسن كرونا سیب پال: رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت خود گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده برای تامین ارز خرید واکسن را ارائه نمود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در یادداشت خود نوشت: ضرورت تامین واکسن کرونا و انجام واکسیناسیون مقابل ویروس کرونا بطور قطع بایستی با اهمیت ترین دغدغه کشور باشد.

وی ادامه داد: بانک مرکزی از همان ابتدا باوجود همه محدودیت های نقل و انتقال مالی ناشی از تحریم، تمام تلاش خودرا برای تامین فوری ارز موردنیاز واردات واکسن برمبنای سفارش وزارت بهداشت و درمان، به عمل آورده است. برمبنای قرارداد کوواکس، ۱۷۸ میلیون دلار برای ۱۶.۸ میلیون دوز واکسن تخصیص و قسط اول آن نیز پرداخت و واردات آن شروع شده است.
همتی افزود: هرگونه درخواست و اعلام وزارت بهداشت جهت پرداخت ارز بابت واردات واکسن تامین می شود. تا حالا نیز برمبنای میزان تقاضا و درخواست برای خرید واکسن از کشورهای روسیه و چین، ارز لازم تامین و واردات انجام شده است.
طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی، هم اکنون نیز تخصیص ارز برای واردات با ارز نیمایی، بر طبق دستور رئیس جمهور، در اولویت تامین است و بنگاه های بزرگ توانمند می توانند در انجام مسئولیت هایی اجتماعی خود با هماهنگی وزارت بهداشت نقش آفرینی کنند.
وی بیان کرد: امروز نیز، بانک مرکزی حداقل ۱۰۰میلیون دلار دیگر بانرخ ارز ترجیحی برای این منظور تخصیص داد تا با بیان وزارت بهداشت پرداخت کند که این روند تامین ارز برمبنای درخواست ها تداوم خواهد داشت.
منبع:

1400/02/01
16:21:22
0.0 / 5
317
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است