در آینده نزدیك

هزینه سرویس پیامكی بانك ها ۳۰ هزار تومان می شود

هزینه سرویس پیامكی بانك ها ۳۰ هزار تومان می شود در صورتی که برخی بانک ها با ارسال پیامک به مشتریان خود از افزایش هزینه سرویس پیامکی به ۳۰ هزار تومان خبر می دهند، دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی اظهار داشت: هنوز تصمیمی برای افزایش هزینه سرویس پیامکی بانک ها گرفته نشده است اما احتمال اینکه در آینده نزدیک این نرخ افزایش یابد، وجود دارد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، گزارش ها از آن حکایت می کند که برخی بانک ها مبادرت به افزایش هزینه سرویس پیامکی خود به ۳۰ هزار تومان کرده اند و با ارسال پیامکی به مشتریان خود اعلام نموده اند که "مبلغ ۳۰ هزار تومان از حساب شما بعنوان هزینه یکساله سرویس پیامک کسر شده است".
این در شرایطی است که هزینه سرویس پیامکی بانک ها سال پیش از ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود. پیش از این بانک ها علت افزایش هزینه سرویس پیامکی را افزایش هزینه دریافتی شرکت مخابرات اعلام نموده بودند.
به دنبال این موضوع، محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی به ایسنا اظهار داشت: طی بررسی های صورت گرفته در سال گذشته، به صورت متوسط هزینه مخابراتی هر کارت حساب بانکی معادل ۴۰ تا ۴۸ هزار تومان می شود. امکان دارد فردی در طول سال یک پیامک بانکی و فرد دیگری در شبانه روز چندین پیامک دریافت کند.
وی ادامه داد: در جلسات سال قبل عنوان شد که هزینه سرویس پیامکی به ۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کند که برخی بانکها همچون بانک شهر این افزایش را انجام داده و علت آنرا هزینه های مخابراتی در این حوزه اعلام نمودند. البته کسانی که نمی خواهند سرویس پیامکی داشته باشند، می توانند پیامک بدهند تا پول برداشته شده از حسابشان برگردانده شود و از این به بعد پیامک بانکی دریافت نکنند.
جمشیدی افزود: قرار بود درباره تغییر نرخ ۱۵ هزار تومانی سرویس پیامکی بانک ها، جلسه ای با بانکهای دولتی در اسفند سال قبل داشته باشیم تا هم اندیشی صورت گیرد و در این حوزه اقدامی صورت گیرد که تابحال تصمیمی برای افزایش هزینه سرویس پیامکی گرفته نشده؛ درحالیکه هزینه هایی که شرکت مخابرات از بانک ها در این حوزه می گیرد، خیلی فراتر از این ارقام است و بنابراین تصمیم گرفته ایم که هزینه سرویس پیامکی بانک ها افزایش یابد که البته تابحال اقدامی صورت نگرفته است.
به قول وی احتمال اینکه در آینده نزدیک هزینه سرویس پیامکی بانک ها افزایش یابد، وجود دارد.1400/01/22
21:12:31
0.0 / 5
250
تگهای خبر: بانك , بانك شهر , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است