پیشبینی مهم برای سهامداران معدنی

پیشبینی مهم برای سهامداران معدنی به گزارش سیب پال باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: اگر طی سال ۱۴۰۰ علاوه بر برداشته شدن قوانین دست و پا گیر یک بازبینی در امر مذکور صورت گیرد بخش خصوصی برای حضور در این بازار از رغبت نشان خواهد داد.


علی عباسی کارشناس بازار سرمایه درباره روند سهام صنایع فلزی در بازار سرمایه طی سال ۹۹، اظهار نمود: یکی از مهم ترین رکن های اقتصادی در یک کشور که توان رشد بسیار بالایی را برای آن کشور به همراه دارد فلزات است، این صنعت می تواند تأثیر به سزایی را بر GDP داشته باشد ناگفته نماند که کانی های فلزی تأثیر و میزان سود دهیشان از خود فلزات بیش تر، چون که ایران معادن زیادی دارد. او خاطرنشان کرد: کانی های فلزی شرکتهای استخراج معادن هستند که بخش عمده شرکتهای موجود در این دسته بندی را شامل می شوند و در تمام وضعیت های مطلوب یا نامطلوب اقتصادی از حاشیه سود بسیار بالایی برخوردار می باشند همینطور باید گفت تعداد شرکتهای این گروه که سهامشان در بازار بورس و اوراق بهادار معامله می شود به ۲۰ شرکت نمی رسد و درست اینجاست که ارزشمندی سهام این گروه رخ نشان داده است. این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: نکته بسیار با اهمیت اینکه در صعود و نزول بازار بورس در سال ۹۹ که هنوز هم خیلی از افراد از زیان ۳۰ درصدی رنج میبرند، اما شرکتهای کانی های فلزی نسبت به متوسط قیمت رشد خود که در مرداد ماه ۹۹ به آن رسیده بودند تنها ۱۰ درصد پایین تر در انتهای سال معامله شدند و نسبت به ابتدای سال ۹۹ یعنی از رشد ۱۰۰ درصدی برخوردار بودند.
عباسی اظهار داشت: شرکتهای موجود در این گروه در یک مقطعی از زمان با معضل تأمین برخی قطعات حفاری و استهسلال مواجه بودند که با کم شدن تحریم ها این مساله رفع خواهد شد اما مشکل عمده این شرکت ها تأمین قطعات و قوانین دست و پاگیر صادراتی و قیمت های دستوری برای فروش در بازار داخل است که هیچ گاه سودی برای مصرف کننده نداشته و فقط سنگی است که سبب می شود حجم فروش اکتشافات و همچنین استخراج کم شود. او اضافه کرد: با بررسی این نکته که متوجه خواهید شد که صنایع فلزی احتیاج به سرمایه گذاری قدرتمندی دارند و ایمیدرو به تنهایی از پس آن بر نمی آیدبه همین خاطر بهتر است طی سال ۱۴۰۰ علاوه بر برداشته شدن قوانین دست و پا گیر یک بازنگیری در امر مذکور صورت گیرد تا بخش خصوصی برای حضور در این بازار از رغبت برخوردار شود و پا به عرصه بگذارد. عباسی اظهار داشت: ایران جزو ۱۰ کشور دارای ذخایر غنی معدنی است. البته ناگفته نماند که این آمار فقط با در نظر گرفتن دخایر سطحی و نه عمقی به دست آمده است. ۲۲۳۲۲۹


منبع:

1400/01/08
11:57:49
0.0 / 5
424
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است