خبر مهم برای سهامداران

خبر مهم برای سهامداران سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی درباب افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، «محمدعلی دهقان دهنوی» با اعلان اینکه شورای عالی بورس در امتداد تغییر دامنه نوسان، سه سیاست کلی را تبیین و تصویب کرد، اضافه کرد: بر این اساس، نخست افزایش دامنه نوسان مورد تاکید شورا قرار گرفت؛ دوم این افزایش به شکل تدریجی همراه با اطلاع رسانی کامل و آمادگی بازار انجام می شود و همین طور قرار شد که همراه با سیاست افزایش دامنه نوسان فرهنگ سازی و ترویج روش های سهامداری غیر مستقیم نیز صورت گیرد. وی اشاره کرد: با این سه سیاست کلی، تعیین عدد دامنه نوسان به سازمان بورس واگذار شد؛ همین طور جمع بندی ها در ایام بعدی انجام و نظرات صاحبنظران و کارشناسان نهادهای مالی ستاندن می شود تا در نهایت به تصمیمی برسیم که مورد نظر و اجماع طیف وسیع سهامداران باشد.
دهقان دهنوی در ادامه با اشاره به دیگر دستورات جلسه امروز این شورا اشاره و اشاره کرد: بودجه ۱۴۰۰ سازمان بورس نیز به تصویب رسید. وی افزود: دستور سوم به اوراق مالی جدید اختصاص داشت که طراحی آن در سازمان بورس و بورس انرژی انجام شده و به تایید شورای فقهی هم رسیده بود. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: شورای عالی بورس هم این مساله را تصویب کرد و بدین سان اوراق صرفه جویی انرژی برای کارخانه ها و شرکت های مختلفی که بتوانند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند، طراحی و اجرا خواهد شد. وی گفت: این صرفه جویی در قالب اوراقی خواهد بود که در بازار مورد داد و ستد قرار می گیرد و قابلیت نقدشوندگی خواهد داشت. 223227

1399/12/27
11:32:21
0.0 / 5
425
تگهای خبر: آنلاین , بازار , بورس , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است