افزایش نرخ تورم در انگلیس

افزایش نرخ تورم در انگلیس به گزارش سیب پال نرخ تورم و هسته تورمی در دومین اقتصاد بزرگ اروپایی افزایش یافت.


به گزارش سیب پال به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا و انگلیس که منجر به توقف بخش بزرگی از فعالیت های اقتصادی در این کشور شده، نرخ تورم سالانه این کشور تا آخر ماه دسامبر با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۰.۶ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که بالاترین نرخ تورمی انگلیس در طول سه ماه اخیر به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تاثیر افزایش نرخ تورم خدمات قرار گرفته است که تورم آن به ۰.۹ درصد در این ماه افزوده شده است. نرخ تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی به منفی ۰.۶ درصد رسیده است. تورم آب و برق هم منفی ۰.۷ درصد اندازه گیری شده است.
بانک مرکزی انگلیس دستیابی به تورم دو درصدی را هدف گذاری کرده است و باقی ماندن تورم در این محدوده کار را برای سیاست گذار در ادامه دشوار خواهد نمود.
هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به علت نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا آخر دسامبر با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل خود به ۰.۵ درصد رسیده است.
تا آخر سال ۲۰۲۰ متوسط قیمت مسکن در انگلیس به ۲۵۰ هزار پوند رسیده است که بالاترین سطح قیمتی از سال ۲۰۱۶ تابحال به حساب می آید.
توماس پاگ- کارشناس ارشد مسایل اقتصادی در موسسه کپیتال اکونومیکس اظهار داشت: احیانا روند کلی تورم امسال صعودی خواهد بود. پیشبینی می کنم نرخ تورم ۲.۵ درصدی را هم ببینیم.
نرخ تورم ماهانه در انگلیس هم با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به منفی ۰.۱ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۲۰ معادل ۲.۴۱ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده در ارتباط با ماه آوریل ۲۰۱۵ با ۸.۵ درصد و کمترین تورم هم در ارتباط با آوریل ۲۰۱۵ با منفی ۰.۱ درصد بوده است.1399/11/03
22:33:21
0.0 / 5
594
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است