مردم امسال ۴۰ درصد بیشتر پول در بانك ها سپرده كردند

مردم امسال ۴۰ درصد بیشتر پول در بانك ها سپرده كردند میزان سپرده ها و تسهیلات بانکی تا اختتام مهر امسال نسبت به سال قبل معادل 40.7 و  42.8 درصد افزایش یافته است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، بر طبق گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در آخر مهر امسال، مانده کل سپرده ها به رقم ۳۳۳۸ هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و اختتام سال قبل معادل ۴۰.۷ و ۲۲.۹ درصد افزایش را نشان میدهد.

همچنین، بالاترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۸۱۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۸۲۰۰ میلیارد تومان است.
علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان ۲۴۱۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و اختتام سال قبل معادل ۴۲.۸ و ۲۵ درصد افزایش داشته است.
طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده ۱۵۵۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۸۲۰۰ میلیارد تومان است.
نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۷۹.۸ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و اختتام سال قبل، به ترتیب ۰.۲ و ۰.۴ واحد درصد افزایش را نشان میدهد که نسبت مذکور در استان تهران ۹۳.۴ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۲.۴ درصد است.
در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکتها و مؤسسات تولیدی سایر استانها در استان تهران بیان شده و عمده کارهای بانکی آنها بوسیله شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.

1399/10/24
13:03:50
0.0 / 5
717
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است