اعلام سد مقاومتی شاخص

اعلام سد مقاومتی شاخص به گزارش سیب پال از پس چند روز عقب نشینی متوالی، امروز شاخص کل بورس ۱۸ هزار ۱۲۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۴۳۷ هزار واحد رسید.


به گزارش سیب پال به نقل از خبر آنلاین، در معاملات امروز بیشتر از هشت میلیارد و ۵۹۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال داد و ستد شد. همینطور شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۱۰ واحد کاهش به ۴۶۹ هزار و ۱۲۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۹۷۰ واحد افت به ۳۰۷ هزار و ۷۹ واحد رسیدند. شاخص بازار اول ۱۲ هزار و ۸۶۲ واحد و شاخص بازار دوم ۳۸ هزار و ۸۲ واحد افزایش داشتند. بیشتر بخوانید: چه عواملی در منفی شدن شاخص بورس دخیل هستند؟ علاوه بر این در میان تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۴۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۱۱۶ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تأمین (تاپیکو) با یک هزار و ۳۹۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۳۸۷ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۳۴۲ واحد، پالایش نفت اصفهان(شپنا) با یک هزار و ۲۰۶ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و یک واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۹۴۶ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۹۴۳ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۹۷ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۸۳۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. برپایه این گزارش امروز نماد فولاد خراسان (فخاس) با ۳۸۶ واحد، سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۳۸۳ واحد، سرمایه گذاری دارویی تأمین (تیپیکو) با ۳۱۵ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۲۷۲ واحد، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۲۶۵ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۲۴۵ واحد و گروه دارویی برکت (برکت) با ۲۰۳ واحد هم اثر منفی بر شاخص گذاشتند.
شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا)، سرمایه گذاری سیمان تأمین (سیتا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خودرو ) و تأمین سرمایه امین (امین) درگروه نمادهای پربیننده قرار گرفتند. محمد خبری زاده، تحلیلگر بازار سرمایه در مورد پیشبینی وضعیت بازار در ایام آتی و شرایط حاکم بر بورس تصریح کرد: فردا روز مهمی برای بازار سرمایه اس، اینک روند رو به رشد ادامه دارد یا خیر، در راه حرکت فردا مشخص می شود. وی تصریح کرد: البته به واسطه مدل معاملات و حجم معاملات، کمی تردید دارم که فردا بورس در فاز مثبت باشد اما فردا معاملات ابتدای وقت برای کلیت بازار تعیین کننده است. وی در تشریح عملکرد حقوقی ها و بازارگردانان گفن: عملکرد حقوقی ها و بازارگردان ها در هفته پیش بد بود، اما مشکل این است که اعتماد در نمادهای بزرگ بازار با وجود گزارش عملکرد عالی بوده است، از دست رفته است. شاید بشود برگشت امروز بازار را به خاطر منطق بازار دانست. یعنی قیمت ها به جایی رسیده که شاید دیگر منطق فروش نباشد. وی در پاسخ به این سوال که چشم انداز بورس را دیماه چطور میبینید؟ اظهار داشت: اگر بخواهیم خوش بینانه به شاخص نگاه نماییم روی ۱ میلیون و ۶۰۰ قرار خواهد گرفت. کف شاخص را هم روی ۱ و ۳۰۰ می شود پیش بینی نمود. وی در پاسخ به این پرسش که ایا امکان رسیدن شاخص به رقم یک میلیون و هشتصد هزار واحد تا آخر سال وجود دارد؟ اظهار داشت: چون قیمت ها خیلی پایین آمده اند شاخص برای رسیدن به ۱ و ۸۰۰ هزار واحد نیاز به یک محرک خیلی قوی سیاسی یا اقتصادی دارد و این محرک فعلا در بازار نیست.
۲۲۳۲۲۳


منبع:

1399/10/10
16:44:47
0.0 / 5
653
تگهای خبر: آنلاین , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است