اختصاصی سیب پال؛

۳۴ واحد تولیدی به جمع صنایع دانش بنیان قزوین افزوده می شود

۳۴ واحد تولیدی به جمع صنایع دانش بنیان قزوین افزوده می شود به گزارش سیب پال مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین اظهار داشت: 34 واحد تولیدی واجد شرایط و مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در حال ثبت نهایی خود بعنوان واحدهای دانش بنیان هستند.


حمیدرضا خانپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون ۲۷ واحد تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین دانش بنیان هستند و با افزوده شدن واحدهای یاد شده این میزان به ۶۱ واحد افزایش می یابد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین تصریح کرد: بیشترین آمار شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی کاسپین یک و لیا مستقر می باشند.
رئیس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان میزان سرمایه گذاری واحدهای تولیدی دانش بنیان و مستعد دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی استان را بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برشمرد که زمینه اشتغال ۲ هزار و ۸۴۷ نفر را فراهم نموده است.
خانپور اشاره کرد: شرکتهای دانش بنیان متقاضی زمین صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی می توانند از امکان کاهش ۱۰ درصد بخشودگی به قیمت حق بهره برداری و همین طور اگر بتوانند در موعد مقرر پروانه ساختمانی و بهره برداری را ستاندن نمایند از مشوق خاص بهره مند می شوند.
این مسوول با اشاره به مشوق ها و برنامه های حمایتی برای شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: دریافت تسهیلات و معافیت مالیاتی، معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان جهت تبدیل ایده به محصول و اشتغال دانش آموختگان برتر فناور، پشتیبانی از صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی، برنامه ریزی جهت حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی، برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی به صورت رایگان همچون برنامه های حمایتی از این شرکتها می باشد.
وی تصریح کرد: این واحدهای تولیدی در زمینه تولید سیستم کنترل الکترونیکی خودرو، سنگ ساختمانی، محصولات کشاورزی، مواد شیمیایی و بهداشتی، قطعات و پروفیل های الاستومری و اسفنجی، قطعات سیستم برق رسانی و احتراق دستگاههای تصفیه آب و فاضلاب، دستگاه های آب شیرین کن، میز تست موتور الکتریکی، دستگاه تست مقاومت فشاری و خمشی، دستگاه تست سایش، کره‏های گیاهی، انواع اتصالات لوله از فلزات آهنی شیرآلات صنعتی هیدرولیک با مکانیزم خودکار، ساخت قطعات متالوژی پودر فولادی و فلزات غیرآهنی، لنزهای کریستالی (لامپ ماشین و چراغ برق) فعالیت می نمایند.
خانپور همین طور اظهار داشت: اسید کلرید ریک، آماده سازی الیاف اکرلیک، سود سوز آور جامد، ماشین آلات سائیدن، جدا کردن، دسته بندی کردن، سرند کردن مواد معدنی، تولید روغن DOTP، کاتالیت کانورتر – موتور و دوچرخه، مصنوعات چوبی، انواع فیلترهای صنعتی، کک نفتی کلسینه شده، تولید کننده موثره دارویی، تولید کننده فرو مولیبدن- اکسید مولیبدن و نمکهای رنیوم از دیگر تولیدات این واحدها بشمار می رود.
وی در آخر از واحدهای دانش بنیان و طرح و ایده های برتر درخواست نمود تا جهت حضور در شهرکها و نواحی صنعتی با مراجعه با امور متقاضیان از مشوق های ویژه بهره مند شوند.
نزدیک به هزار واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری در ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی قزوین مستقر هستند.منبع:

1399/09/25
22:44:14
5.0 / 5
872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است