بانك رفاه بخشی از وثایق شهرداری برای آزادسازی پول مترو را پذیرفت

بانك رفاه بخشی از وثایق شهرداری برای آزادسازی پول مترو را پذیرفت سیب پال: مدیر عامل شرکت مترو از پذیرش بخش دیگری از وثایق ملکی شهرداری تهران برای رهاسازی پول اوراق مشارکت مترو نزد بانک رفاه آگاهی داد.


علی امام در گفت و گو با ایسنا، در مورد سرانجام آزاد سازی پول اوراق مشارکت مترو که نزد بانک رفاه مانده است با اعلان اینکه بخش دیگری از وثایق ملکی شهرداری تهران برای آزادسازی وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ توسعه شبکه حمل و نقل عمومی پایتخت در دفترخانه اسناد رسمی ترهین شده است، اظهار داشت: امیدواریم هفته آتی و با نهایی شدن مراحل وثیقه گذاری که املاک جدید مورد تایید بانک عامل انتشار اوراق مشارکت باشد، شرایط برای تکمیل هر چه سریعتر وثیقه های ملکی مورد نیاز جهت آزاد سازی بخش دیگری از ۱۵۰۰ میلیارد تومان وجوه اوراق مشارکت برقرار شود.
وی با اشاره به سهم ۵۰ درصدی دولت در پرداخت اصل و سود اوراق مشارکت به همراه وثیقه های لازم برای تضمین این امر اظهار داشت: سال قبل نامه ای از طرف شهرداری تهران به وزارت کشور ارسال شد که در آن مبلغ ۱۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خطوط ۳، ۶ و ۷ مترو درخواست شد؛ که این نامه خوشبختانه با موافقت وزارت کشور همراه شد اما سازمان برنامه و بودجه مجوز انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری را صادر کرد.
بگفته وی، همان زمان دکتر نوبخت نامه ای خطاب به بانک مرکزی مرقوم داشت و اعلام نمود که ۵۰ درصد اصل و سود کل اوراق مشارکت را دولت تضمین کرده و جزو تعهدات آن شمرده می شود.
امام اشاره کرد: البته کل اوراق مشارکت مربوط به توسعه شبکه حمل و نقل عمومی پایتخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای سال ۱۳۹۸ بوده که هزار میلیارد تومان آن سهم مترو و ۵۰۰ میلیارد تومان آن به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تهران اختصاص دارد.
وی اظهار داشت: ذکر این نکته لازم است که بانک رفاه در زمینه تقبل مسئولیت انتشار و فروش اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ نهایت همکاری را با شهرداری تهران داشته است و در همین راستا اخیراً روال ترهین وثایق ملکی شهرداری تهران سرعت بهتری گرفته است؛ در حقیقت با تلاش تمام دست اندرکاران امر، بنظر می رسد بتوان به زودی شاهد آزادسازی کل وجوه حاصل از فروش ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ باشیم.
امام بیان کرد: دراین زمینه باتوجه به تعهدات کتبی سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت اصل و سود نیمی از مبلغ اوراق مشارکت، اگر شرایطی فراهم گردد تا سهم ۵۰ درصدی دولت سریعتر آزاد شود، امکان افتتاح ایستگاههای گوناگون طبق برنامه زمان بندی در خطوط ۳، ۶ و ۷ تا آخر سال جاری هنوز مهیا می شود.
وی اظهار داشت: غیر از ایستگاه های برج میلاد و امیرکبیر که تا اختتام آذر ماه افتتاح شده و در خدمت شهروندان قرار خواهد گرفت، اگر منابع مالی مورد نیاز بموقع تامین گردد ( حداکثر ۱۰ روز آینده ) امکان افتتاح و بهره برداری از ۱۰ ایستگاه دیگر در شبکه مترو و تا پیش از شروع سال جدید وجود دارد.
وی اشاره کرد: در حقیقت اصرار مدیریت شهری پایتخت در خصوص آزادسازی هرچه زودتر سهم ۵۰ درصدی دولت از اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ به همین خاطر است که شهروندان تهرانی هر چه سریعتر از حداکثرامکانات حمل و نقلی ریلی برخوردار شوند.
امام اظهار داشت: ناگفته مشخص است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه، همکاری خوبی جهت انتشاراوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ با شهرداری تهران داشته اند و برای رفع موانع موجود به منظورآزادسازی وجوه حاصل از فروش اوراق نیز حسن نیت خودرا ثابت کرده اند که باید دراین زمینه از آنها قدردانی کرد. در هر صورت با آزادسازی آن بخش از وجوه اوراق مشارکت که دولت تضمین پرداخت اصل و سود آنرا کرده است، این حسن نیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه زیرمجموعه های آن بیش از پیش ثابت شده و امکان خدمتگزاری بهتر و بیشتر در کوتاهترین زمان ممکن به مردم صبور پایتخت را فراهم خواهدنمود.1399/09/21
13:06:52
5.0 / 5
1653
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است