نتایج نظرسنجی رویترز

روند نزولی دلار تا ۲۰۲۱ ادامه دارد

روند نزولی دلار تا ۲۰۲۱ ادامه دارد به گزارش سیب پال بیشتر از دو سوم تحلیل گران ارزی حاضر در نظرسنجی رویترز معتقد به تضعیف بیشتر ارزش دلار هستند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، نظرسنجی انجام شده توسط رویترز از تحلیل گران ارزی نشان داده است روند نزولی دلار در بازارهای جهانی احیانا تا اواسط سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت. از ۷۲ تحلیلگر ارزی که در این نظرسنجی حضور داشته اند ۵۱ نفر معتقد بوده اند که تا نیمه سال ۲۰۲۱ دلار باز هم تضعیف خواهد شد. حدود ۱۴ میلیون نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده اند و امیدواری ها به رونمایی از بسته حمایتی جدید سبب تضعیف دلار در هفته های اخیر شده است تا جایی که تنها در این ماه ارزش دلار مقابل سبد ارزهای معتبر جهانی سه درصد کاهش یافته است. این رقم برای مجموع سال ۲۰۲۰ به ۶ درصد می رسد.
کیت جوکیس- استراتژیست ارزی بانک سوسیت ژنرال اظهار داشت: به زبان ساده از نظر معامله گران ارزش فعلی دلار بیشتر از حدی است که باید باشد و برای همین فکر می کنم روزهای بد دلار ادامه دارد. بازارها به آن چه در حوزه سیاست گذاری پولی رخ می دهد واکنش نشان می دهند و با وضعیت فعلی فشار زیادی روی دلار است. در مقایسه با ماه های ابتدایی سال جذابیت دلار برای خیلی از معامله گران کاهش پیدا کرده است.
برخلاف دلار، یورو سال جاری را رویایی سپری کرده است تا جایی که ارزش ارز واحد اروپایی مقابل دلاراز ابتدای سال جاری تابحال بیشتر از هشت درصد رشد داشته است و برای اولین بار در سه سال گذشته، نرخ برابری هر یورو از ۱.۲ دلار هم عبور کرده است. متوسط نرخ پیشبینی شده برای یورو توسط تحلیلگران این نظرسنجی تا آخر سال جاری معادل ۱.۲۳ دلار بوده است.
با وجود آن که ابتدای سال جاری ارزهای نوظهور تحت تأثیر انتشار کرونا با افت شدیدی مواجه گشتند اما در دو ماه اخیر ارزش دلار مقابل آنها هم عموما نزولی بوده است و انتظار این است که این روند کماکان ادامه داشته باشد.

منبع:

1399/09/15
13:50:03
5.0 / 5
819
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است