ستاد تنظیم بازار تصویب كرد:

توزیع گسترده مرغ منجمد در سرتاسر كشور با قیمت مصوب

توزیع گسترده مرغ منجمد در سرتاسر كشور با قیمت مصوب به گزارش سیب پال ستاد تنظیم بازار، در قالب تنظیم بازار گوشت مرغ مقرر ساخت:  شركت پشتیبانی امور دام ( وزارت جهاد كشاورزی) با همكاری اتاق اصناف ایران، نسبت به توزیع گسترده مرغ منجمد در سرتاسر كشور با قیمت مصوب اقدام نماید.


به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت صنعت، این ستاد مقرر ساخت تا در استان هایی که برای توزیع مرغ منجمد شرایط ویژه ای دارند، استانداران در کارگروه های استانی در زمینه قیمت عرضه مرغ منجمد تصمیم گیری کنند و تعدیل قیمت مربوطه هم به شرکت پشتیبانی امور دام اعلام گردد.
همینطور ستاد مزبور اختیار برنامه ریزی توزیع استانی گوشت مرغ از محل ذخایر راهبردی (برای مصارف خانوار) را به دبیرخانه کارگروه های استانی تنظیم بازار واگذار کرد.
کارگروه های استانی تنظیم بازار با لحاظ شرایط استانی، سهمیه ها را اعلام و اقدام های لازم را انجام خواهند داد.
این تصمیم با عنایت به افزایش شدید قیمت مرغ زنده و به تبع آن مرغ گرم در استان های مختلف کشور و در ارتباط با پشتیبانی از اقشار صدمه پذیر جامعه اتخاذ شد.
ستاد تنظیم بازار همینطور در قالب مدیریت موثر جوجه ریزی (ماهیانه ۱۲۰ میلیون قطعه) و تأمین مکفی گوشت مرغ ایام پایانی سال، مقرر ساخت معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اقدام های لازم را انجام دهد.
همچنین میزان نهاده های مورد نیاز برای دو دوره جوجه ریزی بررسی های لازم انجام و گزارش مربوطه به جلسه آتی کارگروه تنظیم بازار عرضه شود.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، روزهای اخیر در بازار سراسر کشور قیمت هرکیلو گرم مرغ به بیشتر از ۳۵ هزارتومان رسیده، درحالی که ایران سالهای گذشته با تولید سالانه بیشتر از دو میلیون تن گوشت مرغ نه تنها بازار داخلی خویش را پوشش داد، بلکه بخشی از مازاد تولید هم به کشورهای همسایه صادر شد.
براین اساس روزهای گذشته مقام های مسوول از افزایش عرضه روزانه مرغ منجمد در سرتاسر کشور به بیشتر از یک هزار و ۵۰۰ تن برای تعدیل قیمت ها خبر دادند.
علاوه براین روز گذشته معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب وکارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام کشور از چند روز گذشته روزانه نزدیک به ۳۰۰ تن مرغ گرم را با قیمت کیلویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه می کند که پایین تر از قیمت مصوب است.منبع:

1399/09/07
23:56:27
5.0 / 5
1008
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است