معادن استان سمنان برای پنج هزار نفر اشتغال ایجاد كرد

معادن استان سمنان برای پنج هزار نفر اشتغال ایجاد كرد ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اینكه فعالیتهای معدنی نقشی مهم در اشتغازایی و جهش تولید دارد، اظهار داشت: فعالیت معادن باعث ایجاد پنج هزار فرصت شغلی در استان سمنان شد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، علی تشنه دل روز پنجشنبه در نوزدهمین جلسه شورای معادن استان سمنان در سالن جلسات کوثر استانداری اظهار داشت: پنج هزار نفر در ۶۲۷ معدن استان مشغول به فعالیت هستند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: ۱۳۲ پروانه اکتشاف و ۶۷ گواهی کشف تا کنون در استان صادر گردیده است.
وی بیان نمود: فعالسازی و مولد سازی معادن غیرفعال و ایجاد وحدت رویه در فعالسازی اولویت اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان است و به معادنی که به هر علتی راکد یا غیرفعال هستند سه ماه فرصت داده می شود، در غیر این صورت این معادن سلب صلاحیت شده و در مزایده واگذار می شود.
وی ضمن اشاره به یکی از دستورهای کاری نوزدهمین جلسه شورای معادن استان سمنان اظهار داشت: در این جلسه درخواست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان درمورد جبران خسارت وارده به جاده های استان از محل فروش معادن مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد در کمیته ای ذیل شورا و با حضور دستگاههای زیربط این مورد بررسی شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان عنوان کرد: ۱۸ معدن استان در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت که با تصویب اعضای شورا با تعطیلی هشت معدن موافقت شد و با تعطیلی موقت ۱۰ معدن موافقت نشد و همینطور درخواست رفع سلب صلاحیت، محاسبه حقوق دولتی بر مبنای استخراج واقعی، و ابقای پروانه اکتشاف ۱۴ معدن استان مورد بررسی قرار گرفت.
۴۰ درصد گچ، ۶۰ درصد نمک، ۹۵ درصد سلستین، ۹۵ درصد زئولیت، ۱۵ درصد سولفات سدیم، ۱۵ درصد زغال سنگ و ۲۰ درصد کرومیت کشور در استان سمنان وجود دارد و سالانه نزدیک به ۱۶ میلیون تن مواد معدنی در استان استخراج می شود.
بیشتر از ۴۲ نوع ماده معدنی از معادن استان سمنان استخراج می شود. این استان از لحاظ استخراج مواد معدنی رتبه ششم و در شاخص تعداد معادن رتبه پنجم کشور را دارد.


1399/09/07
13:31:04
5.0 / 5
1026
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است