در پیش نشست اجلاس مسأله فلسطین و تطبیع مطرح شد

بن سلمان دنبال قبح زدایی روابط با رژیم صهیونیستی است

بن سلمان دنبال قبح زدایی روابط با رژیم صهیونیستی است سیب پال: پیش نشست اولین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین با موضوع مسأله فلسطین و تطبیع با حضور كارشناسان و تحلیل گران مسایل منطقه و فعالان جبهه مقاومت اجرا شد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، فواد ایزدی در این جلسه با اشاره به وجود ارتباط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی از سال ها پیش، اظهار داشت: امارات و بحرین به آمریکا وابسته هستند و الان آمریکا به آنها دستور داده است تا روابط خودرا علنی کنند و آنها هم چاره ای جز این نداشتند.
وی ادامه داد: این کشورهای عربی متوجه هستند که آمریکا رو به افول است بدین سبب دنبال ارباب دیگری برای خود هستند در حالی که وقتی آمریکا رو به افول باشد، رژیم صهیونیستی هم رو به افول می رود و تحلیل آنها برای انتخاب ارباب جدید اشتباه است.
وی اشاره کرد: حالا به همه ثابت شده است که مقاومت جواب می دهد.

در ادامه سیدمحمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اعلان اینکه نرمال سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی نگرانی را در جهان اسلام به وجود آورده است، اظهار نمود: فلسطین مسئله اول جهان اسلام است. توافق نرمال سازی و صلح اصلاً قابل قبول نیست برای اینکه جنگ و درگیری بین امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی نبوده و آنها نزاع و نبردی نداشته اند که حالا بخواهند با اسرائیل صلح کنند.
وی افزود: بیش از ۱۰ سال است که امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی روابط غیرعلنی داشته اند و حالا نقاب از چهره آنان برداشته شده است.
حسینی با اعلان اینکه ترامپ تلاش نموده که در سیاست خارجی خودرا موفق نشان دهد، اما هیچگاه اینطور نبوده است، اشاره کرد: ترامپ رسماً اعلام نمود که ارتفاعات جولان به رژیم صهیونیستی متعلق می باشد و حتی سفارت آمریکا را به قدس شریف برد و فکر می کرد می تواند نظر صهیونیست ها را جلب نماید. وزیر خارجه آمریکا تصور می کرد با نرمال سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی و ایجاد جبهه واحد مقابل ایران می تواند دستاوردی برای خود بوجود آورد.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی اضافه کرد: اعراب، عزت و اعتبار یک کشور اسلامی را به نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی فروختند. بن سلمان دنبال قبح زدایی روابط با رژیم صهیونیستی با فرستادن نوچه های خود برای برقراری روابط با اسرائیل است.
او در آخر اظهار داشت: افکارعمومی جهان اسلام، برقراری روابط با اسرائیل و نرمال سازی روابط با این رژیم را نمی پذیرد و اگر در مسئله سوریه اختلافی بین مسلمانان وجود داشت، اما در قضیه فلسطین و عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی یک دل و یک صدا هستند.
در ادامه این جلسه، زهره الهیان نماینده مجلس شورای اسلامی و نماینده جامعه زنان در مجمع مستضعفین در ادامه با اشاره به نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی، اظهار نمود: چنین جلساتی باید با محوریت آشکارسازی نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی اجرا شود. لازم است تا جنایات این رژیم بازخوانی شود. محاصره غذا و دارو فلسطین یکی از موارد نقض حقوق بشر است که باید بدان پرداخت. سازمان های غیردولتی در مجامع جهانی باید اقامه دعوا کنند.
وی با اعلان اینکه قبح زدایی از سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را نمی توان اقدام کوچکی ارزیابی کرد، اظهار داشت: صهیونیسم خطر بزرگی برای صلح و امنیت منطقه و جهان است.
منبع:

1399/09/04
15:34:36
5.0 / 5
1373
تگهای خبر: ارز , سفارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است