دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی تاكید كرد:

ضرورت اصلاح سیاستگذاری های داخلی در صنعت

ضرورت اصلاح سیاستگذاری های داخلی در صنعت دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحركه و قطعه سازان خودرو معتقد است: برخلاف آنكه برخی منتظر اتفاقات خاص سیاسی در فضای بین الملل برای گشایش های اقتصادی هستند،  آنچه امروز كشور در عرصه های مختلف خصوصاً حوزه صنعت نیاز دارد، اصلاح سیاست گذاری های داخلی است.


«آرش محبی نژاد» امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: هرچند تحولات مثبت خارجی می تواند روند کاهشی نرخ ارز را به همراه داشته و با تاثیرگذاری روی قیمت مواد اولیه، تورم و تولید، از فشارهای اقتصادی کاسته و توان خرید مردم را افزایش دهد، اما آنچه بیش از همه کشور و صنایع نیازمند آن است، اصلاح در سیاست گذاری های داخلی است.
وی تصریح کرد: تحریم ها در سال های گذشته، محک خوبی برای کاهش وابستگی به دلارهای نفتی بود، همین طور مسئولان بیشتر به فکر داخلی سازی افتاده و اقتصاد درون زا و تعمیق ساخت داخل محصولات را در دستور کار قرار دادند.
محبی نژاد تاکیدکرد: اگر این رویه تداوم داشته باشد، چشم انداز خوبی در انتظار صنعت و مردم خواهد بود، در عین حال باید سرعت سیاست گذاری های داخلی با سرعت تغییرات پیرامونی هماهنگ شود و تعلل در تصمیم گیری ها در نظام داخلی اصلاح گردد.
دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو با اشاره به تغییرات مدیریتی در وزارت صنعت و همین طور همکاری خوبی که بین مجلس و دولت شکل گرفته، ابراز امیدواری کرد التهابات به زودی از بازار خودرو خارج شده قیمت ها واقعی شده و قیمت های بازار و کارخانه ای به هم نزدیک شود.
وی بیان داشت: ایجاد توازن در زنجیره تامین مواد اولیه تا تولید محصول نهایی، مدیریت و نظارت بر بازار و همین طور کنترل واردات قطعات قاچاق و محصولات زیر پله ای، همچون نیازهای اساسی امروز صنعت خودروسازی و قطعه سازی است.
محبی نژاد اظهار داشت: با سیاست هایی که دولت و مجلس در پیش گرفته اند و اصلاحات در روند قیمت گذاری، کاهش التهابات در بازار و همین طور صنعت قطعه سازی امید می رود و خوشبین هستیم تولید قطعه و خودرو به روال عادی خود برگردد.
وی، درباب ساماندهی بازار خودرو معتقد است: هرچند وقوع برخی اتفاقات در عرصه سیاست بین الملل می تواند به تعدیل نرخ ارز و خارج شدن حباب از برخی محصولات و بازارها همچون خودرو بیانجامد، اما این بازار تا حدود زیادی با تغییر سیاست گذاری های داخلی سر و سامان می یابد.
دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان، به یکی از تجربه های تلخ دوره پسابرجام که در آن شاهد سیل واردات بی رویه به کشور بودیم و تولید داخلی را زمین گیر کرده بود، اشاره نمود و افزود: در صورت ایجاد گشایش های سیاسی و لغو تحریم ها، انتظار می رود منابع موجود در دیگر کشورها به صورت تکنولوژی، ماشین آلات یا کالاهایی که توان ساخت آنها در داخل وجود ندارد، به کشور بازگردد تا تولید داخلی گرفتار خدشه نشود.
این مقام صنفی در عین حال به اتفاقاتی نظیر ریزشی شدن بورس در هفته های گذشته اشاره و اشاره کرد: باید فکری به حال سرمایه های سرگردان در دست مردم شود تا بجای حرکت به سمت دیگر بازارهای موازی، به سمت تولید اشتغال زا با ارزش افزوده بالا هدایت شود.


1399/08/10
11:42:07
5.0 / 5
1093
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است