عقب گرد شاخص بورس به كانال یك میلیون و ۴۰۰ هزار واحد

عقب گرد شاخص بورس به كانال یك میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شاخص بورس كه در دقایق اولین معاملات روندی نسبتا صعودی داشت ناگهان كم شد و حتی به عدد یك میلیون و 483 هزار واحد رسید اما از شدت كاهش آن كاسته شد و در نهایت معاملات بازار سرمایه در حالی به انتها رسید كه شاخص كل در رقم یك میلیون و 497 هزار واحد ایستاده بود اما باید گفت كاهش 23 هزار واحدی شاخص بورس موجب شد این شاخص به كانال یك میلیون و 400 هزار واحد عقب گرد داشته باشد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به انتها رسید که شاخص کل این بازار با ۲۳ هزار و ۲۸ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۴۹۲ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۳۸۶۳ واحد کم شد و در رقم ۳۹۸ هزار و ۳۹۹ واحد ایستاد.
معامله گران این بازار ۹۸۶ هزار معامله انجام دادند که ۸۶ هزار و ۸۳۶ میلیارد ریال ارزش داشت.
ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بازار گذاشتند.
نمادهای پربیننده این بازار نیز بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، گروه پتروشیمی س. ایرانیان و بانک تجارت بودند.
عقب گرد فرابورس به کانال ۱۷ هزار
شاخص کل فرابورس نیز با ۱۰۸ واحد کاهش رقم ۱۷ هزار و ۴۵۳ واحدی را ثبت نمود. معامله گران این بازار ۷۲۵ هزار معامله به ارزش ۴۷ هزار و ۸۳۵ میلیارد ریال انجام دادند.
پتروشیمی مارون، پلیمر آریاساسول و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه گذاری صبا تامین و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند.
فهرست نمادهای پربیننده این بازار از بانک دی، پلیمر آریاساسول، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس و شرکت آهن و فولاد ارفع تشکیل شده است.1399/07/08
23:41:39
5.0 / 5
1223
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است