وضعیت نرخ بهره در آمریكا تا آخر سال جاری

وضعیت نرخ بهره در آمریكا تا آخر سال جاری به گزارش سیب پال بیشتر مدیران بانك مركزی آمریكا موافق حفظ نرخ بهره تا آخر سال هستند.


به گزارش سیب پال به نقل از اسوشیتدپرس، بانک مرکزی آمریکا در نشست هفتگی خود تصمیم گرفت نرخ بهره را در سطح کنونی خود حفظ کند. کمیته بازار باز فدرال رزرو در اطلاعیه ای اعلام نموده است تا زمانی که برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا نیاز به حفظ نرخ بهره در سطوح پایین باشد در نرخ بهره صفر تا ۰.۲۵ درصدی فعلی تغییری صورت نخواهد گرفت.
بانک مرکزی آمریکا بتازگی تصمیم گرفته است بعد از یک دهه، رویکرد تورمی خودرا تغییر و اجازه دهد نرخ تورم از دو درصد نیز عبور کند. البته بگفته جروم پاول- رئیس این نهاد- اجازه فاصله گرفتن بیش از اندازه تورم از محدوده دو درصدی نیز داده نخواهد شد. پاول با اعلان اینکه بانک مرکزی با سرعت و بطور مناسب به ریسک های ایجادشده ناشی از کرونا پاسخ داده است، اضافه کرد: با بهره گیری از تمامی ابزارهای در اختیار خود تلاش خواهیم کرد تا از باقی ماندن شرایط اقتصادی در سطح مطلوب مطمین شویم.
بین ماه های مارس تا آوریل حدود ۲۲ میلیون نفر در آمریکا بیکار شدند که این مساله موجب شد تا نرخ بیکاری دورقمی شود. البته این روند پایدار نماند و نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان به محدوده هشت درصدی بازگشت. با این وجود نگرانی ها از اوج گیری مجدد نرخ بیکاری در صورت بروز موج جدید کرونا در پاییز و زمستان جدی است. پیش بینی می شود تورم آمریکا تا اختتام امسال به ۱.۲ درصد و سال آینده به حدود دو درصد افزایش پیدا کند.
بانک مرکزی آمریکا همین طور در امتداد پشتیبانی از بازارهای مالی این کشور میزان خرید اوراق قرضه را به ۸۰ میلیارد دلار و اوراق رهنی را به ۴۰ میلیارد دلار در ماه افزایش داده است. این سیاست بااینکه در پشتیبانی از بازارها موثر بوده اما تزریق سنگین نقدینگی موجب کاهش ارزش دلار نیز شده است.
آمریکا حالا اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان است.
منبع:

1399/06/28
14:48:51
5.0 / 5
1508
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است