امیری:

خلا وجود وزارت بازرگانی را كاملا حس می نماییم

خلا وجود وزارت بازرگانی را كاملا حس می نماییم به گزارش سیب پال معاون پارلمانی رئیس جمهوری با اعلان اینكه خلا وجود وزارت بازرگانی را كاملاً حس می نماییم اظهار داشت: اگر وزارت بازرگانی تشكیل می شد نظام تنظیم بازار مناسب تر بود و نظام توزیع هم اشكالاتی را كه الان با آن مواجه هستیم را نداشت و در نتیجه به نفع حقوق مردم و به نفع مصرف كننده ها بود.


حسینعلی امیری روز چهارشنبه بعد از جلسه هیات دولت گفت: درباره وزارت صمت با استجازه از رهبر انقلاب اسلامی جعفر سرقینی منصوب گردید، الان هم رئیس جمهوری در حال بررسی برای بهترین گزینه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت هست.
وی افزود: رئیس جمهوری در هفته های گذشته با برخی از افرادی که در بررسی ها مورد شناسایی قرار گرفته بودند بررسی هایی انجام داد، با آنها مصاحبه کرد، برنامه های آنها را شنید و نظرات آنها استماع کرد، رئیس جمهوری در مجموع نسبت به این چند نفری که در هفته گذشته با آنها ملاقات کرد به جمع بندی نرسید.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری اظهار داشت: رئیس جمهوری کماکان در حال پیگیری و بررسی برای بهترین گزینه برای معرفی به مجلس شورای اسلامی هستند خود رئیس جمهوری نیز تاکید دارد که این وزارت خانه دارای وزیر شود.
وی اضافه کرد: یکی از دغدغه هایی را که رئیس جمهوری امروز در جلسه دولت بیان کرد بحث تنظیم بازار و تامین کالاهای مورد نیاز مردم است و برمبنای آمار و ارقامی که وجود دارد و گزارشی که وزرای ذیربط ارائه می دهند در رابطه با کالاهای مورد نیاز مردم به هیچ با کمبود مواجه نیستیم و تولیدی که انجام می شود از نیاز جامعه خیلی بیشتر است.
امیری بیان داشت: اما در بعضی قسمت ها می بینیم که با مشکلاتی مانند افزایش قیمت مواجه می شویم که این مشکلاتی ناشی از نبود ساز و کارهای مناسب در نظام توزیع است عمده دلیل آن هم این است که نظام توزیع و پشتیبانی از حقوق مردم و مصرف کننده ها نیاز به یک مدیریت متمرکزی دارد که آن هم با تشکیل وزارت بازرگانی امکانپذیر بود.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری تصریح کرد: امروز ما شاهد می باشیم که اگر وزارت بازرگانی تشکیل می شد نظام تنظیم بازار مناسب تر بود و نظام توزیع هم اشکالاتی را که الان با آن مواجه هستیم را نداشت و در نتیجه به نفع حقوق مردم و به نفع مصرف کننده ها بود. به هر علت متاسفانه تا امروز این امر صورت نگرفته و ما خلا وجود وزارت بازرگانی را کاملاً حس می نماییم.
امیری درباره لایحه انتخابات ریاست جمهوری گفت: نمایندگان مجلس طرحی را تحت عنوان اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تهیه کرده اند باید. ما در مجلس گذشته و عموما در مجلس یازدهم، لایحه جامع انتخابات که نتیجه بررسی های بسیار وسیع و کارشناسی غنی بود را تهیه کردیم که در جلسات مختلف کمیسیون سیاسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی عنوان کرد: کنشگرهای سیاسی است نسبت به پیش نویس لایحه جامع انتخابات اظهار نظر کردند، احزاب و گروه های سیاسی هم نسبت به پیش نویس این لایحه نظرات خودرا اعلام نمودند که در سایت وزارت کشور قرار گرفت و صاحبنظران مختلفی نسبت به لایحه جامع انتخابات اظهار نظر کردند.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری اضافه کرد: در واقع دولت، کارشناسان، ناظران، مدیران و مجریان از بخش های مختلف با سلیقه های مختلف سیاسی برای تهیه لایحه جامع انتخابات وقت زیادی را صرف کردند این لایحه که از هر نظر واجد یک لایحه جامع است با فوریت تقدیم مجلس شورای یازدهم شد اما متاسفانه مورد رسیدگی قرار نگرفت
امیری عنوان کرد: ما معتقدیم که مجلس یازدهم به لایحه جامع انتخابات که نتیجه بررسی های کارشناسی بسیار عمیقی است و از بنای کارشناسی خوبی هم برخوردارست بپردازد.
وی افزود: اینکه اگر مجلس مجدداً بخواهد وقت دیگری را صرف کنند و طرحی را در دستور کار قرار دهد طرح در صحن علنی مجلس مورد رسیدگی قرار بگیرد و لایحه جامع انتخابات را کنار بگذارد، مناسب مصالح کشور نیست و وقت زیادی هم از مجلس صرف می شود.
وی اشاره کرد: مجلس می تواند وقت خودرا برای اولویت های دیگری صرف کند تا اینکه لایحه جامع انتخابات را جایگزین طرحی که الان نمایندگان تهیه کرده اند، کند.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری اضافه کرد: من از نمایندگان تقاضا دارم بجای پرداختن به این طرح به لایحه جامعه انتخابات که از غنای کارشناسی خوبی برخوردار بوده و حاصل تجربه مجریان مختلف در دولت های مختلف، ناظران و صاحبنظران، احزاب و گروه های سیاسی با هر نوع سلیقه سیاسی در کشور است، بپردازند.منبع:

1399/06/27
01:03:38
5.0 / 5
1508
تگهای خبر: بازار , تولید , سایت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است