شرایط مرزهای عراق پس از عاشورا

شرایط مرزهای عراق پس از عاشورا به گزارش سیب پال طبق اعلام مسئولان گمرك، فعالیت مرزهایی از عراق كه به علت ایام تاسوعا و عاشورا متوقف شده بود، باردیگر از سر گرفته شده است.


سید روح الله لطیفی -سخنگوی گمرک ایران -در رابطه با وضعیت مبادلات در مرزهای عراق با عنایت به ایام تاسوعا وعاشورا به ایسنا اظهار داشت که گرچه در این ایام فعالیت در بعضی مرزهای عراق متوقف شده بود، اما باردیگر امروز(دوشنبه) از سر گرفته شده است.
جابجایی حدود ۱۵۰۰ کامیون کالا از مرز مهران در هفته
طبق توضیح وی، فعالیت مرز مهران پس از تعطیلی یکشنبه از امروز در روال عادی قرار دارد و از چندی قبل از دو به چهار روز در هفته افزایش یافته و روزانه ۲۵۰ کامیون کالا به عراق حمل میشود، اما با عنایت به این که میزان باری که کامیون های عراقی جابجا می کنند از استاندارد ما برای هر کامیون بیشتر است می توان اظهار داشت که روزانه حدود ۳۲۰ تا ۳۳۰ کامیون کالا از ایران از مرز مهران وارد عراق می شود که در هفته با معیار عراق حدود هزار کامیون و معیار ما به حدود ۱۵۰۰ کامیون می رسد.
فعالیت هر روزه مرز خسروی
در مرز خسروی هم فعالیت به غیر از جمعه و روزهای تعطیل رسمی همه روزه انجام می شود، سقف جابجایی ۵۰۰ کامیون است که البته در این رابطه هم با عنایت به بالاتر بودن حجم بارگیری عراقی ها میزان جابجایی کالا از ۵۰۰ کامیون بیشتر خواهد بود.
چذابه کماکان بسته است
اما مرز سومار در هفته دو روز فعالیت می کند که تا ۵۰۰ کامیون از آن محل جابجا می شود اما مرز چذابه کماکان بسته است.
اقلیم کردستان باز است
در ارتباط با اقلیم کردستان عراق هم تمامی مرزها فعال می باشند و در زمینه ترانزیت و صادرات محدودیتی ندارند.
از مرز ترکیه چه خبر؟
طبق توضیح سخنگوی گمرک ایران در مرز ترکیه هم در روز گذشته در مرز بازرگان حدود ۱۵۶ کامیون خروجی و ۲۱۳ کامیون ورودی داشته ایم. در عین حال که ۲۰ کامیون به صورت ترانزیت خروج و ۱۶۳ کامیون ترانزیت وارد شده اند.
همینطور در مرز بازرگان و سرو پذیرش مسافر صورت می گیرد، البته مسافرانی که اقامت یا تابعیت طرف مقابل داشته و یا دارای روادید خاص همچون دانشجویی، درمان و یا دیپلمات در آن کشور باشند.
فعالیت عادی مرزهای افغانستان
در مرز افغانستان هم سه مرز اصلی ماهیرود، دوغارن و میلک فعال است که از تمامی آنها پذیر ش مسافر هم صورت می گیرد.
در عین حال که در مرز ماهیرود زیر ساخت ها همچون آب آشامیدنی، برق و زیر ساخت های جاده ای وضعیت متناسب تری پیدا کرده و در صورت افزایش نیرو و انتقال پرسنل به این مرز ساعت کاری گمرک ایرن در آن از ۱۲ ساعت فراتر خواهد رفت.
وضعیت مناسب سایر مرزها و مرزهای دریایی
در سایر مرزها هم نخجوان، ارمنستان و آذربایجان باز است، در ترکمنستان از مرز ریلی اینچه برون و سرخس تبادل کالا صورت گرفته و جاده ای هم محدودیت ندارد.
در ارتباط با مرزهای دریایی در شمال و جنوب مشکلی وجود ندارد و تبادل کالا صورت می گیرد.
منبع:

1399/06/10
18:31:57
5.0 / 5
2143
تگهای خبر: كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است