ثبت بدترین عملكرد اقتصادی رژیم صهیونیستی

ثبت بدترین عملكرد اقتصادی رژیم صهیونیستی رشد اقتصادی رژیم صهیونیستی به پایین ترین سطح تاریخ خود رسید.


به گزارش سیب پال به نقل از تریدینگ اکونومیکس، با انتشار کرونا و تعطیلی گسترده کسب و کارها، در سه ماهه دوم سال جاری رشد اقتصادی رژیم صهیونیستی به منفی ۲۸.۷ درصد رسید تا بدین ترتیب، اولین دومین رشد اقتصادی فصلی منفی متوالی و بدترین توالی عملکرد اقتصادی این کشور از زمان ثبت آمارهای مربوطه تابحال رقم بخورد. رشد بخش مخارج شخصی که بار حدود نیمی از کل رشد اقتصادی این کشور را بر دوش دارد طی این مدت به سطح بی سابقه منفی ۴۳.۴ درصد رسیده است.
رشد در بخش دارایی های ثابت منفی ۳۱.۶ درصد و مخارج دولتی ۲۵.۲ درصد اندازه گیری شده است. تجارت خارجی این کشور هم تحت تأثیر انتشار کرونا گرفتار مشکل شده؛ تا جایی که در سه ماهه دوم سال میزان صادرات رژیم صهیونیستی ۲۹.۲ درصد و میزان واردات ۴۱.۷ درصد کاهش داشته است.
در واکنش به ثبت این رشد ضعیف، بانک مرکزی رژیم صیهونیستی اعلام نمود که نرخ بهره را بدون تغییر در سطح ۰.۱ درصد باقی نگه خواهد داشت تا به تقویت رشد اقتصادی کمک نماید.
از طرفی کاهش شدید درآمد شهروندان سبب شده است که متوسط نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به ژوییه در رژیم صهیونیستی به منفی ۰.۶ درصد برسد که باآنکه نسبت به تورم ماه قبل ۰.۵ درصد بیشتر شده اما این رقم فاصله بسیاری تا تورم دو درصدی هدفگذاری شده توسط بانک مرکزی داشته است. در میان بخش های مختلف، حمل و نقل با تورم منفی ۳.۹ درصدی بیشترین نقش را در کاهش تورم داشته است و بعد از آن هم لباس با منفی ۱.۳ درصد و لوازم منزل با منفی ۱.۲ درصد قرار دارند. از سوی دیگر اما لوازم منزل با تورم ۱.۲ درصدی اصلی ترین پیشران تورم بوده و بعد از آن هم مواد غذایی با تورم ۰.۸ درصدی قرار دارد.
بر اساس ماهانه نرخ تورم رژیم صهیونیستی ۰.۲ درصد اندازه گیری شده که این رقم ۰.۱ درصد بیشتر از تورم ماه قبل بوده است.
منبع:

1399/05/27
10:33:54
5.0 / 5
2159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است