تقدیر تعدادی از دانشگاهیان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از دیوان عدالت اداری

تقدیر تعدادی از دانشگاهیان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از دیوان عدالت اداری تعدادی از دانشگاهیان و اعضای هیئت علمی دانشگاه های كشور با ارسال نامه ای خطاب به ریاست دیوان عدالت اداری، این مرجع قضایی را مظهر پشتیبانی از حقوق عامه ملت ایران دانسته و از ریاست و قضات شریف و مستقل دیوان عدالت قدردانی كردند.


به گزارش سیب پال به نقل از رواببط عمومی دیوان عدالت اداری تعدادی از دانشگاهیان و اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور با ارسال نامه ای خطاب به ریاست دیوان عدالت اداری، این مرجع قضایی را مظهر پشتیبانی از آزادی های مشروع و حقوق عامه ملت ایران دانسته و از ریاست و قضات شریف و مستقل دیوان عدالت قدردانی کردند.
در این نامه آمده است: «اینجانبان اعضای هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور که همواره خویش را مکلف به تلاش علمی برای تحقق پیشرفت کشور عزیزمان، ایران اسلامی می دانیم، از جنابعالی و قضات مستقل و شریف دیوان کمال قدردانی را داریم».

در بخش دیگری از این نامه عنوان شده است: «دیوان عدالت اداری مظهر پشتیبانی از حقوق عامه ملت ایران است و نشان داده است در مقابل خودسری های برخی کارگزاران که از اقتدارشان ضد شهروندان سوءاستفاده می کنند، تمام قد ایستاده و مانع روندهای خارج از صلاحیت و نقض قانون شده است».
تعدادی از دانشگاهیان کشور در ادامه نامه خود خطاب به ریاست دیوان عدالت اداری چنین نوشته اند: «ما اساتید دانشگاه ها در پرونده های مختلف این پاسداری از حقوق دانشگاهیان را فارغ از تعلقات سیاسی و اجتماعی که در جای جای ایران داریم، با تمام وجود دریافته ایم؛ بخصوص آنکه این پشت گرمی در نخستین سال صدور بیانیه وزین گام دوم انقلاب به ما انرژی بیشتری برای تولید علم داده است». در این نامه همینطور آمده است: «در مبحث بورسیه ها هم دیوان عدالت اداری همانند گذشته در احقاق حق ذی حقان تمام قد ورود کرد؛ درحالیکه همچنان همان سیاسی کاری ها مانع از بکارگیری جوانان نخبه، وفق تعهدات وزارت شده و می شود و البته در مقابل جرات قضات دیوان، مجبور به تبعیت از قانون و احترام به حقوق قانونی مکتسبه جامعه فرهیخته ایران اسلامی شده اند».
در فراز پایانی این نامه عنوان شده است: «در آخر و باردیگر از شما و همکارانتان سپاسگزاریم و از ساختار نظام قضایی چنین اهتمامی را انتظار داریم».

منبع:

1399/05/24
15:37:30
5.0 / 5
1913
تگهای خبر: بورس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است