معاون سازمان صنایع كوچك خبر داد

اشتغال 7 هزار و 600 نفر در واحدهای صنعتی احیا شده

اشتغال 7 هزار و 600 نفر در واحدهای صنعتی احیا شده به گزارش سیب پال معاون سازمان صنایع كوچك اظهار داشت: از شروع سال 1399 تا اختتام هشتم مرداد جاری، 432 واحد مجدداً احیاء شد كه تعداد هفت هزار و 600 نفر اشتغال را دربر می گیرد.به گزارش سیب پال به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، اصغر مصاحب گفت: در هفته صنایع کوچک یک روز بعنوان صنایع کوچک، کارآفرینی و اشتغال نامگذاری شده که نشان از اهمیت موضوع اشتغال در این بخش است.
وی افزود: برخی به سبب همپوشانی کارآفرینی و اشتغال، آنها را یک موضوع در نظر می گیرند، درحالی که مقوله جدایی هستند و در صنایع کوچک پکیج کارآفرینی داریم و در این مجموعه کارهای متفاوتی انجام می شود.
عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: سال قبل چهار هزار و ۶۲ دوره آموزشی برای ۹۲ هزار نفر از شاغلان واحدهای صنعتی برگزار شد، همین طور ۳۰۲ تور صنعتی برای بازدید ۶ هزار و ۴۰۰ نفر انجام شد تا از این طریق واحدهای صنعتی با واحدهای موفق آشنا گردند و انتقال تجارب واحدهای مختلف فعال در یک رسته برقرار شود.
مصاحب تصریح کرد: از سال ۹۱ تا آخر سال گذشته ۸ هزار و ۶۳۶ واحد صنعتی غیرفعال، مجدداً راه اندازی و برای ۱۲۳ هزار و ۵۱۴ نفر شغل بوجود آمد.
وی افزود: در سال ۱۳۹۸ تجارب موفق کارآفرینی در سطح کشور احصاء شد و ۲۵ تجربه موفق کارآفرینی در رشته های مختلف مستندسازی شد و در اختیار دیگران قرار گرفت.
عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران درباب برنامه های این سازمان برای ایجاد اشتغال، بیان کرد: یکی از اقدامات این سازمان، بازفعال سازی و راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال است. بر این اساس مشاوران کلینیک های کسب و کار به واحدهای صنعتی مشاوره می دهند.
مصاحب اضافه کرد: در این کلینیک ها سه مقوله مشاوره، طرح های عارضه یابی و پروژه بهبود دنبال می شود و ماحصل آن افزایش ظرفیت و ارتقا فنآوری است که منجر به اشتغال می شود و در هر سه مرحله از واحدهای تولیدی حمایت می نماییم.
وی افزود: برمبنای اقدامات انجام شده، از شروع سال ۱۳۹۹ تا اختتام هشتم مرداد جاری، ۴۳۲ واحد مجدداً احیا شد که تعداد هفت هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال را دربر می گیرد که در استان های تهران، قم و اصفهان بیشترین واحدهای اقتصادی احیا شده اند.
عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اشاره کرد: برنامه ما برای امسال این است که ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ واحد احیا شود، که باتوجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، احیا ۴۳۲ واحد در چهار ماه نخست عملکرد قابل قبولی بوده است.


منبع:

1399/05/20
22:46:11
5.0 / 5
2310
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است