جزئیات اعطای وام بوسیله سهام عدالت

جزئیات اعطای وام بوسیله سهام عدالت طرح جدید وزارت اقتصاد كه به تصویب شورای پول و اعتبار نیز رسیده، حاكی از آنست كه 50 درصد ارزش روز سهام عدالت مشمولانی كه روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب نموده اند، وثیقه كارت اعتباری خواهد شد. در واقع بانك ها معادل 50 درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود 18 درصد و دوره بازپرداخت سه ساله ارائه می كنند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، زمزمه های اعطای کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت از مدت ها قبل به گوش می رسید و مدتی پیش حسین سلاح ورزی - نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران - اعلام نمود که دارندگان سهام عدالت کارت اعتباری دریافت خواهند کرد و این مساله به تصویب نهایی رسیده است.
در این راستا، بانک ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می کنند.
این تسهیلات در چارچوب کارت اعتباری مرابحه به متقاضیان ارائه خواهد شد. درباب کارت اعتباری باید متذکر شد اگر در یک دوره مشخص از ظرفیت کارت اعتباری مذکور استفاده شود، نیازی به پرداخت سود به بانک ها نیست در غیر این صورت متقاضیان مشمول سود ۱۸ درصدی خواهند شد.
بنظر می رسد این طرح از بانک ملی شروع شده و آنطور که این بانک اعلام نموده است ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت به افراد وام داده می شود و هر روزی که افراد درخواست وام دهند با ارزش همان روز سهام عدالت به متقاضیان این تسهیلات ارائه خواهد شد.
مشمولان و دریافت کنندگان وام سهام عدالت می توانند طبق شرایطی بدون پرداخت سود وام را تسویه کنند. اگر دریافت کننده وام بتواند طی ۳۰ روز که وام را دریافت کرده آنرا تسویه کند مشمول پرداخت سود نخواهد شد.
بگفته معاون وزیر اقتصاد، باتوجه به شیوع ویروس کرونا شرایط درخواست مشتریان بانکی برای دریافت کارت اعتباری کاملا غیرحضوری است و سهامداران عدالت به هیچ وجه نباید به بانک مراجعه کنند.
البته پیگیری های ایسنا، برای برقراری ارتباط با سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت برای ستاندن جزئیات بیشتر از این طرح تا کنون به نتیجه نرسیده است.1399/05/20
14:23:14
5.0 / 5
2113
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است