افتتاح و بهره برداری خط تولید 150 تنی تصفیه روغن های خوراكی در رودبار

افتتاح و بهره برداری خط تولید 150 تنی تصفیه روغن های خوراكی در رودبار سیب پال: خط تولید 150 تنی تصفیه روغن های خوراكی كارخانه گنجه رودبار سازمان اتكا در شهرستان رودبار با حضور معاون هماهنگ كننده وزارت دفاع و رئیس هیأت مدیره سازمان «اتكا» وزارت دفاع و مدیر عامل سازمان «اتكا» به بهره برداری رسید.


به گزارش روز پنج شنبه روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ سعید شعبانیان معاون هماهنگ کننده و رئیس هیئت مدیره سازمان اتکا در این مراسم با بیان ظرفیت عظیم منابع کشور در تحقق «جهش تولید» گفت: در همه عرصه ها می توان جهش تولید را به منصه ی ظهور گذاشت و گنجینه های باارزش سرزمین ایران را از قوه به فعل تبدیل کرد.
وی با اعلان اینکه وزارت دفاع در کنار تولید تسلیحات راهبردی ویژه و مورد نیاز نیروهای مسلح، تولید امنیت و اقتدار را برای میهن اسلامی به ارمغان آورده است اظهار داشت: امروز وزارت دفاع با حضور در سایر عرصه های امنیت آفرین نقش برجسته ای بعنوان بازوی فعال تولید قدرت در آوردگاه های مختلف ایفا می نماید.
امیر سرتیپ شعبانیان با بیان لزوم توسعه کشاورزی در کشور بعنوان یک مؤلفه بازدارنده در مقابل تهدیدهای بین المللی اشاره کرد: توسعه کشاورزی موجب فرصت سازی کارهای مختلف اقتصادی و اجتماعی و همین طور سبب کاهش اثرات تهدیدهای ملی نظیر تحریم های اقتصادی می شود و اگر با بهره بردن از تمامی ظرفیت های مبتنی بر تفکر جهادی و راهبردهای متاثر از مدیریت جهادی همراه باشد بطور قطع بخش مختلفی از اسیب های اقتصادی را ترمیم و موجب رشد و توسعه کشور خواهد شد.
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع افتتاح خط تولید ۱۵۰ تنی تصفیه روغن های خوراکی در کارخانه گنجه رودبار را نقطه عطفی در امتداد تحقق جهش تولید عنوان نمود و اضافه کرد: جهش ۴۰۰ درصدی تولید انواع روغن های خوراکی و افزایش ظرفیت تولید این کارخانه از ۹۰۰۰ تن به ۴۵۰۰۰ تن در سال گام مهمی در تامین این کالای اساسی در کشور قلمداد خواهد شد.
امیر شعبانیان با بیان مساحت ۶۸هزار مترمربعی کارخانه گنجه رودبار اشاره کرد: این کارخانه بعد از بازسازی و ترمیم و همین طور نصب ماشین آلات جدید، کمک شایانی به اشتغال فعال استان گیلان و شهرستان رودبار خواهد نمود.
وی با اشاره به تولید انواع روغن زیتون، روغن مخصوص سرخ کردنی، روغن ذرت، روغن کنجد، روغن آفتابگردان و روغن کلزا در کارخانه گنجه روبار سازمان اتکا اشاره کرد: با شروع به کار پروژه خط تولید ۱۵۰ تنی تصفیه روغن های خوراکی افزایش سهم تولید کارخانه از ۵/. درصد به ۲.۸ درصد در کشور ارتقا پیدا خواهدنمود.
امیر سرتیپ شعبانیان با اعلان اینکه هر روز تحریم های ظالمانه امریکا مقابل ایران در حوزه های مختلف همچون بخش کشاورزی و غذایی بیشتر می شود اضافه کرد: آمریکا به هر نحو ممکن اهتمام در محدود کردن منابع غذایی ایران برخلاف تمام کنوانسیون های بین المللی دارد و در این شرایط پشتیبانی از بخش کشاورزی یکی از راه های نجات بخش اقتصاد کشور خواهد بود.منبع:

1399/04/26
21:56:03
5.0 / 5
2540
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است