گشایش جدید ارزی با هند؟

گشایش جدید ارزی با هند؟ به گزارش سیب پال مدیرعامل بانك هندی ˮ یو سی اوˮ از تلاش برای توسعه موارد استفاده خط اعتباری روپیه- ریال اطلاع داد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، پایگاه خبری هندی بیزینس استاندارد با اشاره به توقف واردات نفت هند از ایران به علت تحریم های آمریکا نوشت بانک عامل " یو سی او بانک" که عاملیت خطوط اعتباری ارزی روپیه- ریال را بر عهده دارد به دنبال متنوع سازی واردات غیرنفتی هند از ایران برای زنده نگه داشتن این مکانیسم است.
آ کی گوئل- مدیر این بانک از رایزنی با واردکنندگان هندی جهت استفاده از این مکانیزم اطلاع داده و افزوده است: در جستجوی فرصت های وارداتی جدید از ایران نظیر میوه تازه هستیم چون که نقش ما تنها انجام دهنده تراکنش ها نیست بلکه ما باید تجارت بین ایران و هند را هم تسهیل نماییم.
به دنبال تحریم های آمریکا، تجارت وابسته به دلار بین ایران و هند سخت تر شده است و در نتیجه دو کشور توافق کردند یک مکانیسم مالی مشترک بر حسب روپیه و ریال راه اندازی کنند. در این مکانیسم واردکندگان هندی پول واردات را به حساب بانک عامل واریز و صادرکنندگان هندی، پول صادرات خویش را از آن محل دریافت می کنند.
طبق آمارهای دولت هند، بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ این کشور حدود ۱۳ میلیارد دلار واردات از ایران داشته که این رقم از آوریل سال قبل کاهش زیادی داشته است. البته صادرات هند به ایران کمتر از واردات این کشور تحت تأثیر قرار گرفته است.
منبع:

1399/04/07
14:45:00
5.0 / 5
2823
تگهای خبر: ارز , بانك , دلار , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است