یك عرضه اولیه فرا می رسد

یك عرضه اولیه فرا می رسد سیب پال: نماد ˮوپویا1ˮ فردا چهارشنبه به روش ثبت سفارش به عموم و روز پنجشنبه به صندوق های سرمایه گذاری عرضه می شود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، کل سهام قابل عرضه ۶۰۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از کل سهام شرکت و تعداد سهام قابل عرضه به عموم در روز عرضه اولیه ۵۶۰ میلیون است. حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۳۰۰ سهم بوده و روز چهارشنبه مطابق با پیام ناظر ثبت سفارش می شود. دامنه قیمت ثبت سفارش از ۳۹۰ تا ۴۱۰ تومان است. تعداد سهام قابل عرضه به صندوق نیز در روز بعد از عرضه اولیه ۴۰ میلیون سهم است.
بر این اساس، امیرحسن اسلامی- مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پویا- در هفتادوهفتمین نشست خبری "یک دیدار یک عرضه" در آستانه عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام این شرکت به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: موضوع فعالیت اصلی این شرکت سرمایه گذاری در سهام، واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها یا ‏سایر اوراق بهادار دارای حق رأی شرکت ها، موسسات یا صندوق های سرمایه گذاری است. ‏همچنین سرمایه گذاری در سایر اوراق بهادار که بطور معمول دارای حق رأی نیست و توانایی انتخاب مدیر یا کنترل ناشر را به ‏مالک اوراق بهادار نمی دهد، از دیگر کارهای اصلی شرکت سرمایه گذاری پویا به شمار می آید. ‏

وی با اعلان اینکه سرمایه این شرکت در اردیبهشت ماه سال جاری از ۲۰۰ میلیارد به ۴۰۰ میلیارد تومان افرایش پیدا کرد، افزود: پرتفو وپویا شامل سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلندمدت است که پرتفو بورسی این شرکت بیش از ۲۰ صنعت و ۵۰ سهم متنوع را شامل می شود. سرمایه گذاری بیش از ۸۰ درصدی در سهام شرکت های پذیرفته شده در سازمان بورس و اوراق بهادار، سرمایه گذاری ۵ درصدی در سکه ها و صندوق های طلا و همین طور سرمایه گذاری ۵ تا ۱۰ درصدی در دارایی های با درآمد ثابت و سپرده های بانکی، خط مشی این شرکت است.

به گفته اسلامی بازده پرتفو بورسی این شرکت در چهارماهه منتهی به ۳۱ خردادماه امسال ۱۴۷ درصد بوده و خالص ارزش دارایی های وپویا به ازای هر سهم برمبنای پرتفو شرکت در تاریخ ۳۱ خردادماه و قیمت های ۲ تیرماه جاری بیش از ۶۰۰۰ ریال است.
منبع:

1399/04/03
16:29:47
5.0 / 5
2246
تگهای خبر: آنلاین , ارز , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است