بررسی وضعیت اقتصادی كشور در مجلس

پارسا: بساط سفارش و سفارش از سازمان مالیاتی جمع می شود

پارسا: بساط سفارش و سفارش از سازمان مالیاتی جمع می شود سیب پال: رئیس سازمان امور مالیاتی از رشد ۲۹ درصدی درآمدهای مالیاتی پارسال اطلاع داد و اظهار داشت كه دستورالعمل شایسته سالاری در سازمان امور مالیاتی در حال اجرا می باشد كه در صورت تحقق آن بساط سفارش و سفارش در این سازمان جمع خواهد شد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، امیدعلی پارسا در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی وضعیت اقتصادی کشور اظهار نمود: درآمدهای مالیاتی در سال ۱۳۹۸، ۲۹ درصد رشد داشته و در مقایسه با ۲۰ درصد رشد درآمدهای مالیاتی در سال های گذشته نشانگر توفیق نسبی در وصول مالیات است باآنکه هنوز هم با آنچه که باید باشد فاصله داریم، اما نتیجه این عملکرد افزایش نسبت مالیات به اعتبارات هزینه ای بوده است.
وی افزود: رشد مالیات بر ثروت در کشور بگونه ای بود که سهم مالیات بر ثروت از ۴.۵ درصد به ۶ درصد افزایش یافت و مالیات بر مشاغل هم افزایش قابل توجهی داشت. ما دوماهه سال جاری تمرکز بر طبقات بالا و حداقل فشار بر آحاد مردم را مورد توجه قرار دادیم.
رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: آنچه که ما در سازمان مالیاتی دنبال می نماییم وصول با حصول است بحث و راهبرد اصلی آن هوشمند سازی است. باید همه دیتاهای تولید شده در همه دستگاه ها به صورت برخط در اختیار سازمان مالیاتی باشد و همه معاونان به شکلی به سازمان متصل باشند تا مالیات متناسب با حد و اندازه هرکس وصول شود. این روندی است که ما دنبال می نماییم و امیدواریم پیش از آخر دولت به نقطه اول مالیات هوشمند برسیم. متاسفانه منطق حاکم بر محاسبات ما منطق سنتی است و نظام مالیاتی ما هوشمند نشده و همه اطلاعات در اختیار سازمان مالیاتی نیست.
پارسا با تاکید بر لزوم مقابله موثر با فرار و فساد در حوزه مالیات تصریح کرد: عدد فرار مالیاتی بالاست و ما بدون سروصدا داریم فرار مالیاتی را امسال سامان می دهیم. اما در مورد فساد یک جنبه درون سازمانی دارد که کم و بیش در مجموعه ها هست و دیگری مربوط به سازمان مالیاتی بعنوان دستگاه دخل است که باید مستقل، سالم، عالم و شایسته باشد بنابراین ما دستورالعمل شایسته سالاری را ابلاغ کردیم تا در دو ماه آینده اجرایی نماییم تا بساط سفارش و سفارش در سازمان امور مالیاتی جمع شود.
وی با اشاره به تمرکز بر دریافت مالیات از اقشار پردرآمد و ثروتمند خاطرنشان کرد: ما اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم را برای هدفمند کردن مالیات به دولت دادیم که در آن مالیات عایدی سرمایه، دارایی و مجموعه درآمد هم پیشبینی شده است.
رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به فرهنگ مالیاتی تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی در استان ها تنهاست و تمام فشار به سازمان برای نگرفتن مالیات است. در حالیکه مالیات از حقوق حقه مردم است. من استدعا دارم هرچه سریع تر قوانین جدید به مجلس شورای اسلامی بیاید تا بتوانیم به اهداف بلند خود دست پیدا نماییم و به سمت ستادن مالیات متناسب با ثروت، درآمد و مصرف برویم.1399/03/18
22:06:06
5.0 / 5
2226
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است