آیا از گمركات بوشهر ماسك صادر شده است؟

آیا از گمركات بوشهر ماسك صادر شده است؟ به گزارش سیب پال گمرك ایران در مورد كلیپ منتشره در مورد خروج ماسك از فرودگاه بوشهر توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، به تازگی كلیپی با عنوان " فیلمی كه یكی از كارمندان گمرك فرودگاه بوشهر از حجم زیاد ماسك كه در صف خروج است را منتشر نموده است " در فضای مجازی منتشر گردید كه معاون فنی و امور گمركی و ناظر گمركات استان بوشهر به صورت مشترك مبحث صادرات ماسك را تكذیب كردند و این در شرایطی است كه كلیپ دیگری در ادامه كلیپ قبلی توسط همان شخص انتشار یافته كه نشان داده است محتوای كلیپ قبلی از چه درجه صحتی برخوردار می باشد.
طبق اعلام گمرك ایران، در این خصوص بهروز قره بیگی - ناظر گمركات بوشهر و مدیركل گمرك بوشهر - ضمن تكذیب خبر صادرات چنین محموله ای از راه گمركات استان بوشهر اعلام نمود: برابر بررسی های صورت پذیرفته و استعلامی كه از روسای گمركات و مسئولین ذیربط به عمل آمده هیچگونه ماسكی از راه گمركات استان بوشهر صادر نگردیده و كلیپی كه انتشار یافته اساسا داخل گمرك بوشهر و یا گمركات تابعه نیست ضمن اینكه به كلیه گمركات تابعه مبحث ممنوعیت به محض اطلاع و حتی پیش از ابلاغ اطلاع رسانی شده است.
همچنین مهرداد جمال ارونقی - معاون امور گمركی گمرك جمهوری اسلامی ایران - در اینباره اظهار داشت: به محض اعلام وزارت بهداشت در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سالجاری، ممنوعیت صدور ماسك به گمركات كشور توجه داده شده و از تاریخ ۲۱ بهمن ماه هم متعاقب تصویب مبحث در كارگروه تنظیم بازار وزارت صمت و ابلاغ آن ظرف همان روز به گمركات اجرایی كشور، به صورت رسمی از صدور این كالا جلوگیری شده است. ضمناً وفق بررسی های صورت پذیرفته توسط دفتر صادرات گمرك ایران، هیچ ماسكی از تاریخ اشاره شده (۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۸) از گمركات اجرایی صادر نگردیده است چون كه حتی پیش از وصول نخستین مكاتبه درمورد ممنوعیت صادرات ماسك از كشور، بدلیل حساسیت مبحث و پیشبینی های صورت پذیرفته و در جهت اقدامات پیشگیرانه، از صادرات این كالا از كشور، توسط اداره كل حراست گمرك ایران و حراست های گمركات اجرایی، ممانعت بعمل آمده است.
ارونقی اضافه كرد: كلیپ دیگری در ادامه كلیپ قبلی انتشار یافته كه نشان میدهد محتوای كلیپ قبلی از چه درجه صحتی برخوردار می باشد.1398/12/13
19:26:16
5.0 / 5
4019
تگهای خبر: بازار , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است