بررسی بودجه ۹۹

نوبخت: بودجه ۹۹ كمترین وابستگی به نفت را در طول تاریخ معاصر دارد

نوبخت: بودجه ۹۹ كمترین وابستگی به نفت را در طول تاریخ معاصر دارد سیب پال: رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور با بیان این كه «كمترین وابستگی بودجه در طول تاریخ معاصر مربوط به بودجه سال 99 است»، اظهار داشت: چرا می خواهید ما را در مقابل دشمن حقیر نشان دهید.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی كلیات بودجه سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: امروز مجلس شورای اسلامی در حال انجام آخرین ماموریت خود درباب بودجه است. مردم نظاره گر ایفای ماموریت و نقش خطیر مجلس شورای اسلامی هستند. ما در سومین سال تحریم، بودجه را تنظیم كردیم، دشمنان منتظرند ببینند آیا تحریم، تهدید و مشكلات در فراروی این نظام قرار می گیرد و آیا می تواند كشور را متوقف نماید.
وی با اشاره به اظهارات موافقان و مخالفان كلیات بودجه، اظهار نمود: نماینده ای در مخالفت با كلیات اشاره نمود كه چرا نباید تغییرات درباره مالیات در بودجه صورت گیرد همچون مالیات بر عایدی سرمایه و یا سود سپرده؛ این مطالب مربوط به اصلاح قانون مالیات است و مربوط به بودجه نیست.
معاون رئیس جمهور با بیان این كه منابع پیش بینی شده در لایحه متناسب با شرایط تحمیلی بر كشور است، اضافه كرد: نماینده ای از فراكسیون ایثارگران در صحبت هایش اظهار داشت كه چرا ۳۰ میلیارد تومان از منابع خارجی در این بودجه استفاده نشده است آیا واقعا دلیلش را نمی دانید؟ این كه ما نمی توانیم نفت بفروشیم و آمدن منابع به داخل هم مشكل زا است. مگر شما وضعیت كشتی ما را در جبل الطارق ندیدید كه توقیف كردند و بعد عزیزان ما چطور در حال دور زدن تحریم هستند. آنها انتقام را از ما می گیرند.
نوبخت با تاكید بر این كه كمترین وابستگی بودجه به نفت در طول تاریخ معاصر مربوط به بودجه سال آینده با ۸.۵ درصد وابستگی است، افزود: با این وجود ما دست ها را بالا نبرده و تسلیم نشدیم بودجه را با كمترین منابع نفتی اداره می نماییم. الزاماتی برای فروش اموال مازاد دولت هم در نظر گرفتیم كه شما حكم آنرا در بودجه به ما می دهید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اظهارنظر یكی از نمایندگان در مورد فروش اوراق، اظهار نمود: اوراق ۴۴ هزار میلیارد تومانی را در بودجه امسال گذاشتیم كه همه آن صرف تملك دارایی سرمایه ای و طرح های عمرانی شد. از همین راه ها پروژه های عمرانی را افتتاح كردیم و با دست خالی و اوراق كشور را اداره كردیم پس چرا می خواهید ما را در مقابل دشمن، حقیر نشان دهید؟.
وی افزود: می گویند بودجه را برای مجلس آینده بگذاریم، این یعنی مجلس فعلی صغیر است و مجلس آینده كبیر. افتتاح ۱۲۰۰ كیلومتر راه آهن جدید و یا حداقل ۴۳۰ كیلومتر آزادراه افتخاری برای این مجلس است چرا می خواهید برای دیگران بگذارید. این كه بعضی می گویند بودجه را سه دوازدهم كنید یعنی ما از اول سال همچون سال جاری به كارمندان دولت حقوق بدهیم و افزایش حقوق نداشته باشند تعبیر این می شود كه مجلس می خواهد از برخی ها انتقام بگیرد. خدمات این مجلس در طول تاریخ ثبت می شود.
نوبخت خطاب به نمایندگان اظهار داشت: بارها كسانی بالا و دیگران پایین نشستند در یك دوره رای نیاورده و دوره بعدی رای می آورند. خدمات شما در تاریخ ثبت می شود مردم هم وضعیت را می بینند، كشور را قفل نكنید كه آنگاه دونالد ترامپ و آمریكا بگویند توانستند كشور را متوقف كنند.
نوبخت با یادآوری این كه ۱۰۰ درصد درآمدهای حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم بازگردانده شده است، اضافه كرد: این بودجه برنامه اشتغال مستقل دارد و متاسفم در تریبون، موضوع طور دیگری بیان می شود. ما می خواهیم كشور را در شرایط تحریمی اداره نماییم. این بودجه با زحمت دولت و كمیسیون تلفیق آماده شده است، انتظار داریم مجلس شورای اسلامی هم به وظیفه خود عمل كرده و اصلاحات مدنظر را اعمال نماید تا در مظان بهتان قرار نگیرد.
منبع:

1398/12/05
14:42:51
5.0 / 5
4146
تگهای خبر: خدمات , سپرده , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است