جدیدترین قیمت دلار در بازارهای جهانی

جدیدترین قیمت دلار در بازارهای جهانی سیب پال: شاخص دلار توانست موقعیت خودرا در كانال 96.6 تثبیت كند.


به گزارش سیب پال به نقل از رویترز، شاخص دلار در آخرین روز از معاملات هفتگی با وجود تمایل سرمایه گذاران به خرید ارزهای امن موفق شد نسبت به روز قبل خود در سطح بالاتری بسته شود. فضای معاملات ارز كماكان تحت تاثیر ریسك های ژئوپلتیك باقی مانده است. به دنبال تحولات اخیر در عراق و تشدید تنش ها، خیلی از كشورها خواستار خویشتنداری طرفین و كاهش تنش ها شده اند.
از طرف دیگر كره شمالی نیز اعلام نموده است كه دیگر به محدودیت آزمایش موشك های بالستیك پایبند نخواهد بود و آمریكا را متهم به شكست مذاكرات صلح كرده است. روابط آمریكا با اروپا نیز بر سر مسائل تجاری كماكان متشنج است و بعد از تحریم پروژه انتقال گاز روسیه به آلمان توسط آمریكا، تنش ها بین متحدان دو سوی اقیانوس اطلس شدت گرفته و آلمان از كشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته است با هم یك سپر دفاعی در مقابل تحریم ها تشكیل دهند. از طرف دیگر نیز فرانسه آمریكا را تهدید كرده است كه در صورت عملی شدن افزایش تعرفه ها، پرونده را به سازمان تجارت جهانی خواهد بود.
كارل شاموتا، استراتژیست ارشد بازار در موسسه "كمبریج گلوبال پیمنت" اظهار داشت: بطور خلاصه، در یك روز شاهد آن بودیم كه سطح تنش ها خیلی بالاتر رفت. معامله گران دنبال یك دارایی امن برای پناه گرفتن هستند.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد، در معاملات امروز با افزایش ۰.۰۸ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۹۶.۶۰۲ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانك سوئیس معادل ۱.۰۲۸۳ دلار اعلام گردید.
هم اكنون تنها خبر امیدواركننده برای معاملعه گران، احتمال امضای فاز نخست توافق تجاری بین آمریكا و چین خواهد بود كه بگفته ترامپ برای روز پانزدهم ژانویه برنامه ریزی شده است. با این وجود آن طور كه رویترز گزارش داده است، چین برخلاف اظهارات ترامپ در خصوص امضای فاز نخست توافق توسط روسای جمهور دو كشور، نخست وزیر خودرا راهی واشنگتن خواهدنمود.
شاموتا اضافه كرد: نااطمینانی به وجود آمده ناشی از جنگ تجاری به بخش تولید لطمه زده و منجر به تضعیف رشد اقتصادی شده است و در ماه های پیش رو نیز صرف نظر از امضای فاز نخست توافق تجاری یا امضا نشدن آن، شاهد تداوم اثرپذیری فاكتورهای كلان از این جنگ خواهیم بود.
در آخرین دور از معاملات، پوند با ریزش ۰.۳۸ درصدی نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۳۰۸۱ دلار مبادله شد. یورو نیز در دومین دور نزولی متوالی خود به ۱.۱۱۵۹ دلار رسید. همین طور هر دلار آمریكا به ۱.۲۹۹۵ دلار كانادا افزایش پیدا كرد. در مقابل همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای ۱.۳۴۹۸ دلار سنگاپور مبادله شد. تحولات انگلیس نشان میدهد كه باید منتظر اتخاذ موضع سرسختانه تر از جانب لندن در مقابل بروكسل به دنبال پیروزی تاریخی محافظه كاران در انتخابات بود. احیانا انگلیس خواستار گرفتن امتیازات بیشتری از اتحادیه اروپا درباب توافقات تجاری، بانكی و گمركی خواهد شد. مجلس جدید انگلیس با اكثریت قاطع آرا به لایحه دولت برای ترك اتحادیه اروپا تا ۳۱ ژانویه سال آینده رای مثبت داد تا برگزیت یك گام بزرگ به سرانجام خود نزدیك شود. با این وجود بعضی از مسئولین اروپایی نسبت به طولانی شدن دوران گذار در صورت تغییر موضع انگلیس آگهی داده اند.
اورسلا فون در لین، رئیس كمیسیون اروپا با تغییر موضعی آشكار گفته است كه اتحادیه اروپا شاید مهلت زمانی مذاكرات با انگلیس را تمدید كند. موضع گیری جدید مقامات مالی و درایی انگلیسی نیز نشان میدهد كه بودجه سال ۲۰۲۰ متمركز بر تقویت زیرساخت ها و افزایش هزینه های دولتی در بخش های آموزشی و درمانی خواهد بود كه به معنای در نظر گرفتن یك دوره گذار طولانی برای برگزیت خواهد بود.
در معاملات بازارهای ارزی جهانی، همین طور هر دلار با ۰.۴۸ درصد كاهش به ۱۰۸.۰۸۴ ین رسید. در مقابل همتای استرالیایی، هر دلار آمریكا به ازای ۱.۴۳۸۳ دلار مبادله شد. هم چنین نرخ برابری دلار معادل ۶.۹۶۵۵ یوان چین اعلام گردید.
منبع:

1398/10/14
22:27:28
5.0 / 5
3883
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است