یك میلیون تومان گردش مالی در هر ثانیه

یك میلیون تومان گردش مالی در هر ثانیه به گزارش سیب پال در نشستی كه با حضور برخی از مدیران اقتصادی و سخنگوی دولت برگزار شد، شرایط گروه توسعه ملی در بورس مورد بررسی قرار گرفت و گردش مالی این نماد در هر ثانیه یك میلیون تومان عنوان شد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، سیدمهدی سدیدی - مدیرعامل گروه توسعه ملی - در نشستی كه با حضور سخنگوی دولت برگزار شده بود، اظهار داشت: این گروه یكی از شركت های چند رشته ای با سرمایه ای بالغ بر ۱۶۲۵ میلیارد تومان است كه اخیرا، سه كرسی هیات مدیره بانك اقتصاد نوین را در اختیار گرفت و موفق شد در كنار اداره شركت ها و هلدینگ های تحت تملك خود، جان تازه ای به رگ های بانك اقتصاد نوین ببخشد و گواه آن هم تراز مثبت این بانك طبق گزارش های اخیری است كه روانه كدال كرده است.
وی افزود: سهام این گروه «وبانك» با احتساب سود نقدی و نوسانات قیمت سهم، بازده ۱۰۰ درصدی برای سهامداران داشته است. این در شرایطی است كه سهم بزرگی به حساب می آید و حركت دادن این سهم دشوار می باشد، اما با این حال، از رشد بازار جا نماندیم.
به گفته سدیدی، گروه توسعه ملی حدود ۲۵ شركت بورسی در پرتفوی خود دارد كه سهام این شركت ها هم رشد خوبی داشته است و بازدهی مناسبی را نصیب سهامداران كرده است.
او خاطرنشان كرد: در حوزه واگذاری ها هم حدود ۲۵ شركت را برای واگذاری آگهی كردیم و در این مدت ۵۰۰۰ میلیارد ریال هم واگذاری انجام شده است.
سدیدی اظهار نمود: حجم معاملات این گروه در حال نزدیك شدن به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است و صیانت از سهامداری و تركیب بهینه سهامداری از مواردی است كه به آن توجه داریم. همینطور حدود ۹ میلیون تن تولید داشتیم و فروش شركت های تولیدی از ۱۶ هزار میلیارد تومان عبور كرده است. گردش مالی مجموعه هم در محدوده ۳۰ هزار میلیارد تومان است و در هر ثانیه یك میلیون تومان گردش مالی نماد این گروه است.
به گفته این مدیر اقتصادی، سهم گروه توسعه ملی از سود این سرمایه گذاری ها بیشتر از ۱۳۰۰ میلیارد تومان است و برنامه داریم تا از سایر محل ها هم سود داشته باشیم. تمایل به افزایش سرمایه شركت ها جهت توسعه و پیشبرد اهداف توسعه ای داریم و ترجیح ما افزایش سرمایه از محل سود است. همینطور در عرصه تولید وضع مناسب می باشد و در مقایسه با سایر رقبا حاشیه سود را حفظ نموده ایم و به زیرمجموعه ها اعلام نموده ایم تا در تصمیم گیری های پیش رو، شرایط بودجه سال ۹۹ را لحاظ كنند.1398/09/14
13:33:46
5.0 / 5
4046
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است